25 червня 2022, 19:31

Лукашенко заговорив з Путіним про війну через блокаду Литвою Калінінграда

Лукашенко на зустрічі з Путіним порівняв блокаду Калінінградської області з оголошенням війни.

Лукашенко заговорив з Путіним про війну через блокаду Литвою Калінінграда

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заговорив про війну через рішення Литви обмежити транзит санкційних товарів до Калінінградської області Росії.

Зустрічаючись з главою Кремля Володимиром Путіним у суботу у Санкт-Петербурзі, лідер білоруського режиму порівняв дії литовського уряду з "оголошенням війни".

Лукашенко заявив, що його "напружує" політика, яку проводять сусідні Росії та Білорусі країни – Литва та Польща. Він вважав цю політику "спрямованою на конфронтацію". Зокрема, нелегітимний президент поскаржився на деяких "польських найманців" в Україні, а також згадав про блокаду Литвою транзиту до Калінінграда.

"Це схоже на оголошення війни. Це ж неприпустимо у сучасних умовах", - заявив Лукашенко.

Тим часом президент Литви Гітанас Науседа обговорив питання транзиту Калінінграда з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн і заявив, що литовський уряд не має наміру йти на поступки Росії. За його словами, лише спільні зусилля призведуть до того, що санкції щодо РФ будуть по-справжньому болючими для країни-агресора.

Нагадаємо, влада Литви обмежила транзит санкційних товарів до Калінінградської області.

Москва визнала такий крок "порушенням міжнародних угод" і пригрозила Вільнюсу наслідками.

Більше того, у РФ вважають, що блокада Калінінграда може призвести до Третьої світової війни, і обіцяють у такому разі бомбардувати Лондон, Париж й інші європейські столиці.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини