31 травня 2022, 09:16

Експерт із США озвучила тривожні наслідки для НАТО через вступ Фінляндії до Блоку

У Сполучених Штатах оцінили витрати від приєднання Гельсінкі до Північноатлантичного альянсу, назвавши такий розвиток подій "кошмаром" стратегічного характеру.

Експерт із США озвучила тривожні наслідки для НАТО через вступ Фінляндії до Блоку

Як розповіла у статті для Bloomberg старший науковий співробітник Центру стратегії та безпеки імені Скоукрофта Емма Ешфорд, якщо Фінляндія буде повноправним членом міжнародного Військового блоку, сам Альянс стане слабшим і вразливішим перед країною-агресором Російською Федерацією.

"Фінська територія є стратегічним кошмаром", - заявила експерт.

Проблема у тому, що НАТО доведеться буквально стикатися з РФ, вибудовуючи оборону на російсько-фінському кордоні, довжина якого становить понад 1200 кілометрів. Ешфорд назвала цю територію схильною до "військових загроз" з боку країни-агресора.

Вона зазначила, що включення Фінляндії та Швеції до НАТО зробить із Блоку "громіздкий набір держав-членів". Експерт пояснила, що чим більше країн в Альянсі, тим складніше ним керувати та тримати все під контролем.

Раніше президент Туреччини Раджеп Ердоган озвучив лідерам Швеції та Фінляндії ультиматум щодо їх вступу до Північноатлантичного альянсу.

Нагадаємо, Фінляндія зірвала шантаж Кремля, припинивши імпорт газу РФ. Країна домовилася з американською компанією Excelerate Energy щодо оренди судна-терміналу ЗПГ на десятирічний період. Цю ініціативу розділила й Естонія, яка також відмовляється від "токсичної" російської сировини.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини