12 травня 2022, 07:30

Арестович: Китай зробив свій вибір у війні України та Росії

Пекін дав свій голос на користь України та вважає, що Українська держава здатна відновити свою територіальну цілісність.

Арестович: Китай зробив свій вибір у війні України та Росії

Китай зробив свій вибір у війні України та Росії. Влада Піднебесної дала свій голос на користь Києва, вважаючи, що Українська держава здатна повернути всі свої території за результатами поточного військового конфлікту.

Таку заяву зробив радник голови Офісу президента України Олексій Арестович в ефірі YouTube-каналу "ФЕЙГІН LIVE", коментуючи заяву голови КНР Сі Цзіньпіня про повагу до територіальної цілісності України.

Співрозмовник нагадав, що територіальна цілісність України включає, зокрема, Крим і окуповану частину Донбасу, а не тільки ті території, які були захоплені російськими військами після 24 лютого.

За словами Арестовича, висловлювання лідера Китаю означає таке: китайське керівництво провело консультації та дійшло висновку, що Україна може повернути всі свої території за підсумками війни з Росією.

Радник керівника ОП також розповів, що РФ почала "скромнішати" у постановці військових завдань. Про це, зокрема, свідчить заява російського президента Володимира Путіна про неприпустимість глобальної війни, яку він виголосив на параді 9 травня у Москві.

"Вже ніхто не ставить завдань навіть на кордони Донецької вийти, принаймні зараз. На кордони Херсонської... Давайте ми зробимо, що можемо: кордони Луганської, а потім ідемо у фазу опозиційної боротьби, стаємо в оборону, намагаємось накопичити війська, а паралельно ведемо негласний торг", - наголосив співрозмовник.

На думку Арестовича, зараз почалася "підкилимна боротьба". На це також вказують нещодавні заяви президента Франції Еммануеля Макрона та канцлера Німеччини Олафа Шольца про необхідність вирішувати конфлікт виключно політико-дипломатичним шляхом.

Нагадаємо, Сі Цзіньпін за підсумками телефонної розмови з Макроном заявив, що військова ескалація в Україні виходить з-під контролю, і закликав вжити термінових заходів, спрямованих на припинення вогню, у тому числі сприяти переговорному процесу між Києвом і Москвою. При цьому китайський лідер наголосив на важливості збереження територіальної цілісності української держави.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини