3 травня 2022, 11:26

The Guardian про те, чому РФ не вдалося втягнути Придністров'я у війну проти України

Спроба РФ відкрити другий фронт із використанням невизнаної "ПНР" зазнала провалу.

The Guardian про те, чому РФ не вдалося втягнути Придністров'я у війну проти України

Наприкінці квітня Росія намагалася всіляко спровокувати "ПНР" на відкриття другого фронту проти України. Кремль сподівався, що це дасть змогу розпочати наступ на Одеську та Миколаївську області.

Серія провокацій на території "ПНР" викликала побоювання у самих жителів республіки, які почали терміново виїжджати до Молдови. Також занепокоїлися і чоловіки, котрі розуміли, що війна з Україною – це мобілізація, інформує The Guardian.

Ще 25 квітня невідомі завдали двох ударів по будівлі "МДБ" у Тирасполі. Через день на території селища Маяк прогриміло два вибухи, які вивели з ладу антени, що транслювали російське радіо.

27 квітня сталася стрілянина у селі Ковбасна біля складу з артилерійськими снарядами. У "ПНР" заявили, що нібито бачили дрони, які могли прилетіти з України.

Через кілька днів багато жителів Тирасполя вирішили виїхати до Молдови, а на кордоні утворилася велика пробка з машин.

Серія терактів у "ПНР", за якими стоїть РФ, змусила багатьох біженців з України терміново шукати чергове місце проживання.

У самій "ПНР" "політики", з одного боку, підтримують РФ, оскільки одержують безкоштовний газ, з іншого боку, воювати з Україною ніхто не хоче.

Журналістка із Молдови Аліна Раду зізналася, що "політики ПНР" не вітають війну РФ проти України, але й не хочуть критикувати Москву.

Експерт із аналітичного центру Watchdog Валеріу Паша зізналася, що російські політики дуже переоцінили погляди на війну мешканців "ПНР".

Раніше Ігор Гіркін запевняв, якщо РФ не розблокує "Азовсталь", то українсько-румунська коаліція розпочне війну проти "ПНР".

Нагадаємо, речник Одеської ОВА Братчук сумнівається у боєздатності армії "ПНР" і не вірить, що Тираспіль готовий відкрити проти України другий фронт.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини