2 травня 2022, 08:15

Планують висадку десанту: Кремль ухвалив рішення про вторгнення до Молдови – The Times

Події у Молдові виявляться вирішальними для України, вважають в українській розвідці.

Планують висадку десанту: Кремль ухвалив рішення про вторгнення до Молдови – The Times

У Кремлі ухвалили рішення про військове вторгнення до Молдови. Російське командування планує висадку повітряного десанту у непідконтрольному Кишиневі Придністров'ї. Десантники закидатимуться літаками "Іл-76" і гелікоптерами з території окупованого Криму.

Про це пише The Times із посиланням на джерела в українській розвідці.

Російська операція може розпочатися ближче до 9 травня. Цього дня голова Кремля Володимир Путін готується оголосити про "незалежність" Придністров'я. Висадка російського десанту у Тирасполі може здійснюватися одночасно зі спробами організувати антиурядовий заколот у Кишиневі. Українська розвідка вже фіксує певну активність на тираспольському аеродромі.

Джерела видання зазначають, що результат подій у Молдові матиме вирішальне значення для України. Українська держава буде вразливішою з військової точки зору, якщо Кремлю вдасться встановити контроль над Молдовою. У свою чергу, визнання "незалежності" Придністров'я прямо вдарить по територіальній цілісності Молдови.

Військові аналітики Джек Уотлінг і Нік Рейнольдс вважають, що вторгненням на територію Молдови Росія спробує вирішити три завдання: відвернути частину підрозділів ЗСУ на південно-західний напрямок, зупинити нинішній курс Кишинева на інтеграцію з Європою, а також показати Заходу подальшу ескалацію у регіоні.

У той же час західні розвідувальні агентства не згодні з наведеними вище висновками. Вони вважають, що Росія зараз не має можливостей безпечного прольоту над Одеською областю для перекидання десанту у Придністров'я. Крім цього, для зміцнення підрозділів і доставки снарядів буде потрібний сухопутний контроль до Тирасполя, якого зараз немає у росіян.

Раніше у ЗСУ повідомили про плани Росії завдати ракетних ударів по Придністров'ю, щоб звинуватити Україну у нападі на невизнану республіку.

Цього тижня у Придністров'ї прогриміло кілька вибухів, а також обстріляли будівлю "МДБ" у Тирасполі. "Влада" так званої "ПМР" звинуватила у причетності до того, що сталося, українців.

Тим часом радник голови Офісу президента України Олексій Арестович заявив про наявні у ЗСУ можливості встановити контроль над Придністров'ям, але такий крок може бути здійснений лише за запитом влади Молдови. У Кишиневі відповіли, що збираються вирішувати придністровський конфлікт політико-дипломатичним шляхом.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини