19 квітня 2022, 08:19

США попередили Китай щодо його допомоги РФ

Вашингтон попередив Пекін, що якщо він і надалі допомагатиме Москві обійти санкції або надавати зброю, то зіткнеться з великими проблемами.

США попередили Китай щодо його допомоги РФ

Представник Держдепу США Нед Прайс попередив Пекін, що на нього чекають великі проблеми, якщо КНР і надалі намагатиметься допомогти РФ обійти санкції.

Сьогодні, 19 квітня, журналісти "Радіо Свобода" виклали у Мережу невелике інтерв'ю Прайса щодо КНР.

Вашингтон відкрито попередив Пекін, що якщо Китай спробує надати РФ зброю або допоможе обійти санкції, то проблеми будуть не лише від США, а й від їхніх союзників і партнерів.

Вашингтон продовжує уважно стежити за Пекіном і за тією підтримкою, яку КНР надає РФ на тлі вторгнення армії Путіна в Україну.

У Китаї неодноразово заявляли про те, що не можна вводити санкції, а необхідно всі проблеми вирішити за столом переговорів.

На цьому тлі РФ продовжує забирати своїх послів, яких відкликали з Греції й Іспанії, але манівцями. Російським літакам доводиться робити гак у 15 тисяч кілометрів через санкції з боку ЄС, які забороняють прольоти російських літаків над своїм небом.

Після провалу Путіна щодо взяття Києва він вирішив попросити допомоги у Китаю. Однак пізніше і сам Пекін, і Москва заперечували, що вели переговори щодо такої допомоги.

18 березня Байден поспілкувався телефоном із Сі Цзіньпіном. Глава КНР запевнив, що не зацікавлений у продовженні війни в Україні.

22 березня Джейк Салліван зізнався, що поки що Вашингтон не зафіксував з боку Пекіна порушення домовленості про ненадання РФ військової допомоги.

На початку квітня у Китаї заявили, що робитимуть все можливе для припинення війни, але без тиску на Москву.

Нагадаємо, у квітні Китай слідом за Заходом заморозив співпрацю з Російською академією наук.

Також, на думку Арестовича, Китай не дозволить Путіну застосувати ядерну зброю проти України.

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу!

Слава Україні! Разом ми – СИЛА!

Патреон – https://www.patreon.com/Ukraine365

Paypal – [email protected]

Карта банку – 5168742727446407 (гривня)

Не пропустіть важливу інформацію!

Підпишіться на наш Телеграм-канал: https://t.me/Dialog_Ukraine

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини