16 квітня 2022, 21:31

Чехія відреагувала на претензії Росії через постачання зброї Україні

Росія наполягає, що радянська зброя не може поставлятися до третіх країн без згоди Москви.

Чехія відреагувала на претензії Росії через постачання зброї Україні

Російська Федерація вимагає від Чехії припинити постачання зброї радянського виробництва в Україну, стверджуючи, що чеська сторона нібито не має права передавати це озброєння до третіх країн без згоди Москви. Свої вимоги Кремль оформив у дипломатичну ноту, яка була спрямована до Праги.

Влада Чехії своєю чергою не стала зволікати з відповіддю. Голова чеського зовнішньополітичного відомства Ян Липавський назвав "дурницею" претензії РФ, інформує видання Ceske Noviny.

Міністр уточнив, що Прага не збирається офіційно реагувати на дипломатичну ноту Москви, оскільки не існує жодної заборони на реекспорт цього озброєння.

Голова чеського оборонного відомства Яна Чорнохова додала, що заява російської сторони є черговою зухвалою спробою відмовити західні держави від надання військової допомоги Україні. Для реалізації своїх планів РФ застосовує погрози, шантаж і дезінформацію.

Раніше повідомлялося, що Чехія передала Україні кілька десятків танків "Т-72" та БМП, а також направила до нашої країни партію реактивних систем залпового вогню RM-70 Vampire чехословацького виробництва.

Нагадаємо, в Офісі президента України заявили, що Євросоюз надає Києву не те озброєння, про яке просить українська сторона, а також зазначили, що процес постачання здійснюється повільно.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини