14 квітня 2022, 20:10

У Фінляндії заявили про готовність до війни з Росією

У Гельсінкі відповіли на погрози Росії, пов'язані з можливим вступом Фінляндії до НАТО.

У Фінляндії заявили про готовність до війни з Росією

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто прокоментував реакцію Росії на можливе приєднання Гельсінкі до Північноатлантичного альянсу. Чиновник заявив про готовність фінської сторони реагувати на будь-які погрози Москви.

Міністр відзначив силу Збройних сил Фінляндії, зокрема повідомив про 280 тисяч резервістів, а також вкладені кошти у винищувачі F-35. За його словами, фінський уряд на високому рівні дбає про стан своєї армії.

Фінляндія має намір протистояти новим безпековим загрозам, у тому числі викликаним російським військовим вторгненням в Україну, глибшою співпрацею з НАТО, додав чиновник.

Тим часом у Росії пригрозили НАТО ядерною зброєю через можливий вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу. Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що Москва у відповідь на розширення НАТО посилить угруповання сухопутних військ і ППО, а також розширить присутність ВМФ у Фінській затоці. За його словами, у такому разі "ні про який без'ядерний статус Балтики не може йтися", оскільки сухопутний кордон Північноатлантичного альянсу з Росією збільшиться вдвічі.

Нагадаємо, влада Фінляндії та Швеції озвучила плани країн на шляху інтеграції з НАТО. Фінський уряд має намір найближчим часом розглянути питання, чи варто приєднуватися до військово-політичного блоку. Швеція готується офіційно оголосити про свій намір стати членом НАТО на червневому саміті Альянсу, який відбудеться у столиці Іспанії.

Раніше у НАТО припустили приєднання Гельсінкі до Альянсу за прискореною процедурою.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини