9 квітня 2022, 18:56

Провокації у Карабаху: Росія готується до окупації азербайджанської території

Не виключено, що на тлі провальної війни в Україні Росія спробує змістити акценти на Карабах.

Провокації у Карабаху: Росія готується до окупації азербайджанської території

Так званий російський "миротворчий контингент" у Карабаху участив провокації у регіоні, що може свідчити про спроби Кремля переключити увагу з провальної для армії РФ війни в Україні на ситуацію на Кавказі.

Як повідомляє Caliber.Az із посиланням на джерела у військових колах, 7 квітня російські "миротворці" встановили в азербайджанському селі Фаррух прапор РФ. Йдеться не про розміщення російської символіки на військовій техніці "миротворців", а безпосередньо у населеному пункті. Це виглядає очевидною провокацією, особливо з огляду на те, що всі розміщені навколо стратегічні висоти контролює азербайджанська армія.

Російські військові посилили присутність у селі під приводом "охорони покинутих вірменами будинків". Крім того, миротворці намагаються встановити у населеному пункті камери відеоспостереження, що також викликає питання в азербайджанської сторони.

Це далеко не єдині провокації з боку російських військових у регіоні. Так, 7 квітня дорогою у напрямку Агдері озброєний вірменин у цивільному одязі перекрив рух азербайджанської військової колони та здійснив постріл у повітря. Інцидент стався на очах у "миротворців", але вони не вплинули на порушника, а, навпаки, спостерігали за тим, що відбувається, з усмішками на обличчях. ЗС Азербайджану своєю чергою виявили професіоналізм і не стали відповідати на провокацію.

Коментуючи описані вище епізоди, азербайджанські ЗМІ роблять висновок, що російським військовим надійшов наказ цілеспрямовано загострити ситуацію у Карабаху. Не виключено, що це пов'язано з наміром Кремля переключити увагу з поразок російської армії в Україні на події на Кавказі.

Крім цього, російську сторону може дратувати нещодавня зустріч президента Азербайджану Ільхама Алієва та прем'єр-міністра Вірменії Ніколи Пашиняна у Брюсселі. У Кремлі з ревнощами спостерігають за спробами Євросоюзу примирити Баку та Єреван.

Нагадаємо, наприкінці березня Азербайджан звинуватив Росію у порушенні домовленостей і зазначив, що заяви російської сторони про ситуацію у Карабаху не відповідають дійсності. Баку зажадав від Москви виконати свої зобов'язання та забезпечити вихід ЗС Вірменії та вірменських незаконних збройних формувань з азербайджанської території.

Крім того, Азербайджан проігнорував вимогу РФ відвести армійські підрозділи із зони відповідальності російських "миротворців".

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу!

Слава Україні! Разом ми – СИЛА!

Патреон – https://www.patreon.com/Ukraine365

Paypal – [email protected]

Карта банку – 5168742727446407 (гривня)

Не пропустіть важливу інформацію!

Підпишіться на наш Телеграм-канал https://t.me/Dialog_Ukraine

Автор: Артем Малиновский

Останні новини