27 березня 2022, 11:19

"Дуже дорого обійдеться", – президент Польщі пообіцяв Угорщині наслідки за підтримку РФ

Президент Польщі Анджей Дуда різко розкритикував владу Чехії, яка відмовилася вводити санкції проти Росії.

"Дуже дорого обійдеться", – президент Польщі пообіцяв Угорщині наслідки за підтримку РФ

Польський лідер Анджей Дуда попередив Угорщину, що їй доведеться заплатити велику ціну за загравання з Москвою. Він розкритикував угорську владу за те, що ті не підтримали санкції проти РФ, яка розв'язала кровопролитну війну проти мирної України.

Гучну заяву Дуда зробив у етері польського телеканалу TVN24.

Поводження Будапешта президент пояснив тим, що Угорщина перебуває в енергетичній залежності від Москви. Він зазначив, що у схожому становищі знаходяться й інші європейські країни, проте попри це вони приєдналися до санкцій проти Росії, навіть усупереч своїм інтересам. До того ж багато хто з них відкрито поставляє Україні озброєння, допомагаючи протистояти російській агресії.

"Мені важко це (позицію Будапешта – ред.) зрозуміти... Ця політика обійдеться Угорщині дуже дорого", – сказав польський лідер.

Зазначимо, що 25 березня очільник уряду Угорщини Віктор Орбан привселюдно відмовився підтримати відмову ЄС від російських енергоресурсів. Він пояснив це тим, що частка російської нафти на внутрішньому ринку Угорщини становить 60%, а газу – 85%.

До цього міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що не дасть транзиту для постачання Україні озброєння.

Цю позицію різко розкритикував український президент Володимир Зеленський. Він особисто звернувся до Орбана, зазначивши, що сьогодні російська армія вбиває дітей, жінок і старих людей у Маріуполі й інших українських містах.

"Ти вагаєшся? (...) Немає часу вагатися. Пора вже вирішувати", – заявив лідер України.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Київ різко розкритикував позицію Будапешта, звинувативши у бажанні отримати українське Закарпаття.

Ми також писали, що Будапешт зірвав приєднання України до кіберНАТО.

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу!

Слава Україні! Разом ми – СИЛА!

Патреон – https://www.patreon.com/Ukraine365

Paypal – [email protected]

Карта банку – 5168742727446407 (гривня)

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини