16 березня 2022, 15:43

У Китаї відреагували на інформацію про готовність надати військову допомогу Росії

У Пекіні пообіцяли "не підливати олії у вогонь" у війні Росії проти України.

У Китаї відреагували на інформацію про готовність надати військову допомогу Росії

У Китаї назвали інформацію ЗМІ про нібито готовність Пекіна надати військову допомогу Російській Федерації, яка веде війну проти України, що не відповідає дійсності. У КНР запевнили, що вони не мають намірів сприяти ескалації ситуації.

Таку заяву зробив речник МЗС Китаю Чжао Ліцзянь.

За його словами, китайська сторона "не підливатиме олії у вогонь" у війні Росії проти України, а навпаки закликає зосередитися на зусиллях, спрямованих на зниження напруженості. Пріоритет Китаю – пошук вирішення проблеми сьогоднішнього кровопролиття, тому Пекін продовжуватиме дотримуватися конструктивної політики у досягненні миру політико-дипломатичним шляхом.

Раніше низка американських ЗМІ повідомила, що Росія після двох тижнів війни проти України зверталася до Китаю за військовою допомогою. Зокрема, Кремль розраховує отримати від КНР армійську техніку. Джерела зазначали, що їм невідомо, якою була відповідь Пекіна.

Нагадаємо, минулого тижня Китай вперше назвав військове вторгнення Росії в Україну війною. З відповідною заявою виступив голова МЗС КНР Ван І. До цього Пекін підігравав Москві, трактуючи агресію РФ щодо України як "спецоперацію".

Автор: Артем Малиновский

Останні новини