10 березня 2022, 20:14

Макрон не підтримав розгляд заявки України на вступ до ЄС і назвав причину

Президент Франції вважає "неможливим" розгляд заявки України на членство у Євросоюзі в умовах війни.

Макрон не підтримав розгляд заявки України на вступ до ЄС і назвав причину

Президент Франції Еммануель Макрон виступає проти того, щоб заявка України на приєднання до Євросоюзу розглядалася в умовах війни з Російською Федерацією.

Таку заяву французький лідер зробив перед початком європейського саміту, повідомляє BFMTV.

Відповідаючи на питання про перспективи старту процедури розгляду заявки Києва на членство у Євросоюзі, Макрон заявив, що, на його думку, ЄС не може ухвалити таке рішення, поки Україна залишається країною, що воює.

"Чи можемо ми відкривати процедуру приєднання з країною у стані війни? Я так не думаю", – заявив французький президент.

Нагадаємо, 28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заявку країни на членство у ЄС. Це сталося на п'ятий день після повномасштабного військового вторгнення Росії на нашу територію. Документ був підписаний у присутності голови Парламенту Руслана Стефанчука та очільника уряду Дениса Шмигаля. Президент попросив невідкладного приєднання України до ЄС з урахуванням ситуації, що склалася у країні. Прагнення України до членства у ЄС і НАТО закріплено в Основному законі країни з 2019 року.

Низка європейських країн підтримала ідею вступу України до ЄС за прискореною процедурою, наприклад, Чехія. Водночас ЗМІ писали, що такі країни, як Німеччина та Нідерланди, виступають проти того, щоб надати Україні статус кандидата у члени ЄС.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини