17 лютого 2022, 07:40

Білий дім застеріг РФ від визнання "ДНР" і "ЛНР": "Є низка варіантів"

Визнання Росією "ДНР" і "ЛНР" означатиме відмову Москви від Мінських угод, заявили у Вашингтоні.

Білий дім застеріг РФ від визнання "ДНР" і "ЛНР": "Є низка варіантів"

Потенційне визнання Російською Федерацією окупованих територій Донбасу "незалежними державами" спричинить низку наслідків. Вашингтон має "кілька варіантів", щоб протидіяти такому рішенню Кремля.

Про це заявила речник Білого дому Джен Псакі під час брифінгу 16 лютого.

Вона не стала уточнювати, про які саме варіанти йдеться, але повторила слова держсекретаря США Ентоні Блінкена, який заявив, що визнання Москвою терористичних угруповань на Донбасі означатиме відмову російської сторони від Мінських угод.

Раніше очільник американської дипломатії повідомив: потенційне визнання так званих "ДНР" і "ЛНР" з боку Росії буде грубим порушенням міжнародного права та підривом територіальної цілісності України.

Крім того, такий крок суперечитиме заявам російського керівництва щодо наміру рухатися дипломатичним шляхом для вирішення конфлікту на Донбасі.

Нагадаємо, 15 лютого Держдума РФ підтримала запропонований фракцією комуністів проєкт звернення до президента Путіна щодо необхідності визнання "ДНР" і "ЛНР". Документ не має обов'язкового характеру. Багато аналітиків вважають, що це черговий інструмент тиску на Київ з метою його спонукання до виконання політичної частини Мінських домовленостей.

Путін, коментуючи прийняте у Думі рішення, уникнув прямої відповіді на питання, чи має він намір визнавати окуповані території Донбасу. Водночас він заявив про необхідність зробити так, щоб проблему було вирішено відповідно до Мінських угод.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини