11 лютого 2022, 08:23

Провальна для Росії зустріч Трасс і Лаврова: Британія готує тотальні санкції проти РФ

Нові анонсовані заходи будуть нещадними та торкнуться стратегічно важливих галузей.

Провальна для Росії зустріч Трасс і Лаврова: Британія готує тотальні санкції проти РФ

Розмова голови МЗС Британії Ліз Трасс із російським колегою Сергієм Лавровим у Москві не принесла для Росії нічого доброго. Сторони не знайшли точок дотику.

На усі заклики Трасс Лавров відповів відмовою. Вже через кілька годин після закінчення зустрічі уряд Британії затвердив всеосяжне розширення економічних обмежень щодо Росії.

Під поправками у чинному вже 4 роки законі поставив свій підпис Джеймс Клеверлі, який обіймає посаду міністра у справах Європи.

Відтепер будь-яка особа, пов'язана з російською владою (на всіх рівнях), може потрапити до "чорного списку". Удар припаде і на компанії зі всіх провідних галузей російської економіки.

У документі, розміщеному в основі правових актів Королівства, є разючі зміни. Якщо раніше під санкції потрапляли виключно безпосередньо причетні до дестабілізації в Україні, то тепер напруження обстановки відгукнеться навіть тим, хто має до нього непряме відношення: всім, хто фінансує та надає ресурси для дестабілізації, веде бізнес із Донбасом та окупованим Кримом, порушуючи законодавство України. Серед персон нон грата може бути державний діяч і чиновник будь-якого рангу.

Стратегічно важливі галузі РФ, такі як енергетика, видобуток корисних копалин, військово-промисловий комплекс і цифрові технології, візьмуть на себе основний удар.

Зазначені вище заходи будуть неминучими у разі нової агресії Росії проти України.

Нагадаємо, після прильоту до Москви для бесіди з Лавровим Трасс наголосила, що Росія зіткнеться з небувалими тотальними санкціями, якщо зважиться на вторгнення в Україну.

Повідомлялося, що Британія у рамках двосторонньої угоди озброїть флот України ракетами, які допоможуть стримати агресію РФ у Чорному й Азовському морях.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини