10 лютого 2022, 16:57

Голова МЗС Британії відмовилася визнати суверенітет РФ над Ростовом і Воронежем – росЗМІ

У Росії розповіли про діалог Ліз Трасс і Сергія Лаврова з приводу концентрації російських військ поблизу України.

Голова МЗС Британії відмовилася визнати суверенітет РФ над Ростовом і Воронежем – росЗМІ

Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс у розмові з російським колегою Сергієм Лавровим нібито відмовилася визнати суверенітет Російської Федерації над Ростовською та Воронезькою областями.

Про це стверджує російська газета "Коммерсантъ", посилаючись на два джерела у дипломатичних колах.

За інформацією видання, під час закритої частини переговорів голова британського зовнішньополітичного відомства вимагає від Лаврова відвести російські війська від кордонів України. У відповідь Лавров заявив, що російські військові переміщаються своєю територією та мають на це право.

На цьому діалог не скінчився. Трасс знову повідомила про необхідність відведення військ, на що Лавров повторив позицію РФ.

Після обміну репліками голова МЗС РФ запитав у колеги, чи визнає Лондон Ростов і Воронеж, де відбуваються маневри російських військ, територією РФ.

"Великобританія ніколи не визнає суверенітету Росії над цими регіонами", – нібито відповіла Трасс після нетривалої паузи.

Газета повідомляє, що потім у діалог вступила британський посол у Росії Деборі Боннерт, яка пояснила міністру, що справді йдеться про російські території.

У Посольстві Великобританії у Москві не коментували слова очільника британської дипломатії, додали журналісти.

Наразі офіційні особи Великобританії не робили жодних публічних заяв щодо публікації російських ЗМІ.

Нагадаємо, на зустрічі з Лавровим у Москві Трасс застерегла Росію від військового вторгнення в Україну та заявила, що дипломатія – єдиний шлях, яким має рухатися російська сторона. В іншому випадку Кремль зіткнеться з "болючими санкціями".

Перед поїздкою до Москви Трасс назвала неправдивими заяви російських офіційних осіб про те, що РФ не планує вторгнення в Україну, та заявила про єдність союзників щодо протистояння російській агресії.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини