7 лютого 2022, 15:45

США рішуче підтримали Японію у питанні Південних Курил і дорікнули Росії

Російська Федерація багато років нехтує суверенітетом інших держав, що не може залишатися непоміченим.

США рішуче підтримали Японію у питанні Південних Курил і дорікнули Росії

Наприкінці січня у Японії були дуже стурбовані ракетною стрільбою та іншими маневрами Тихоокеанського флоту ВМФ РФ у Японському морі. Одночасно низка видань Японії назвала спільні російсько-китайські навчання залякуванням Токіо. Як висловилися ЗМІ, у Японії знайшли привід відібрати у Росії Курильський архіпелаг і владі "пора діяти".

У понеділок, 7 лютого, посол США у Японії Рам Емануель висловив офіційну позицію Вашингтона щодо належності спірних островів Курил.

Американська сторона у цій ситуації повністю підтримує Токіо. Суверенітет над Південною частиною Курильських островів належить Японії.

Про це Діалог.UA пише з посиланням на Twitter Емануеля, де він опублікував відео зі зверненням.

Розмірковуючи про небажання Росії віддавати острови Японії, він написав:

"Хочу бути гранично зрозумілим  Сполучені Штати підтримують Японію щодо північних територій. І вони визнають японський суверенітет над чотирма спірними островами ще з 1950-х років".

За його словами, Токіо та Москві давно настав час встановити "мир", поставивши крапку у "курильському" питанні. Не забув згадати й агресивну поведінку РФ. Дипломат згадав про окупований Кримський півострів і Донбас, захоплені силою.

"Нехтування Росією суверенітетом інших не є чимось новим і не обмежується північними територіями", – резюмував посол.

Нагадаємо, прем'єр Японії Фуміо Кісіда наголосив, що Японія має намір разом із Заходом зупинити агресію РФ, а також "підтримувати тісні контакти з союзниками та партнерами, щоб будь-який напад був зустрінутий сильними діями".

Зазначимо, що територіальні претензії до Москви Токіо ведуться ще з часів закінчення Другої світової війни. Саме цей факт є причиною відсутності мирної угоди між цими державами. Офіційний Токіо систематично заявляє про суверенітет над островами, які фактично контролюються Росією.

Раніше повідомлялося, що Америка обговорює з Японією спільне запровадження санкційних заходів проти Росії, якщо Кремль зважиться на військове вторгнення в Україну.

Діалог.UA писав, що кілька японських відомств, зокрема МЗС і Міністерство економіки, торгівлі та промисловості, вже розпочали розгляд можливих обмежувальних заходів щодо Москви.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини