7 лютого 2022, 09:35

Шольц розставив крапки над "і" щодо дій Німеччини у разі вторгнення РФ в Україну

Критика на адресу ФРН щодо того, що Берлін відмовляється постачати Києву озброєння, є неконструктивною.

Шольц розставив крапки над "і" щодо дій Німеччини у разі вторгнення РФ в Україну

Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив жорстку й однозначну позицію своєї країни щодо можливого вторгнення РФ до України. За його словами, Москві така атака "коштуватиме дуже дорого".

Шольц відповів на запитання журналіста Washington Post.

Коментуючи заяви, які "зображають Німеччину ненадійним союзником", канцлер сказав, що "реальність важливіша за чутки". Берлін бере активну участь в обговоренні з партнерами конфліктної ситуації між РФ та Україною та готує заходи щодо запобігання подальшому нарощуванню агресії.

Він наголосив, що Німеччина є найбільшим партнером НАТО у континентальній Європі.

"Наша сувора відповідь свідчить, що якщо вони (росіяни – ред.) втрутяться, це буде коштувати дуже дорого, та що ми дуже старанно працюємо, щоб знайти вихід із цієї ситуації", – сказав Шольц.

Крім того, в інтерв'ю телеканалу ARD лідер заявив, що Німеччина може за необхідності ввести санкції проти "Північного потоку – 2" та вони будуть "дуже жорсткими".

"Немає нічого, що було б виключено. Це потрібно чітко розуміти. І, зрозуміло, Росія теж знає, вона може собі уявити, що може бути", – додав Шольц.

Напередодні влада Німеччини поставила під сумнів необхідність запуску "Північного потоку  2", вважаючи, що початок його роботи поставить Німеччину у велику залежність від постачання енергоносіїв із Росії.

Як писав Діалог.UA, голова комітету бундестагу ФРН з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман заявила, що "Північний потік  2" не є суто економічним проєктом, а пов'язаний із геостратегією, спрямованою проти України.

Раніше Шольц заявив, що його країна не приймає пропозиції щодо нерозширення НАТО на Схід. Водночас він дав зрозуміти, що на Росію чекає серйозна відповідь, якщо вона ухвалить рішення про вторгнення в Україну.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини