2 лютого 2022, 09:41

"Це не той випадок, коли Путін має право вето", – у Пентагоні рішуче відповіли президентові РФ

Росія не має жодного права впливати на рішення України приєднатися до НАТО.

"Це не той випадок, коли Путін має право вето", – у Пентагоні рішуче відповіли президентові РФ

26 січня НАТО офіційно відмовив Росії у виконанні вимог не приймати Україну до Альянсу. Російський президент Володимир Путін у вівторок, 1 лютого, знову порушив питання майбутнього членства України у НАТО. Він заявив, що це для Росії є неприйнятним. Лідер РФ був вкрай незадоволений відповіддю Північноатлантичного альянсу, що його двері відчинені для інших країн.

Відповідь на невдоволення Путіна була з оборонного відомства США.

Прес-секретар Пентагону Джон Кірбі зазначив, що Росія не може заявляти про будь-яке право вето на рішення України приєднатися до Військового блоку, оскільки будь-яке рішення про членство в Альянсі виходить від керівництва конкретної держави та надсилається керівництву НАТО.

Це питання у компетенції виключно 30 країн-членів Альянсу й України.

"Рішення має залежати від України, з ким вона сама себе асоціює. Це не той випадок, коли Путін має право вето. Це так не працює", - заявив Кірбі на брифінгу, трансляція якого була на YouTube.

Він також зазначив, що Київ продовжує проводити реформи у країні для того, щоб відповідати стандартам НАТО, і Вашингтон допомагає йому у цьому процесі.

Нагадаємо, Путін висловив побоювання, що Україна після вступу до НАТО, отримавши новітнє озброєння, може спробувати повернути силою Крим і Донбас, які сьогодні окуповані російськими військами. “Нам що, воювати з блоком НАТО? Хоч хтось про це щось подумав? - заявив глава Кремля.

Крім того, Путін дорікнув США та НАТО за ігнорування його "принципових занепокоєнь".

Автор: Марина Журавлева

Останні новини