28 січня 2022, 16:36

Путін поскаржився Макрону на відмову Заходу виконувати головну вимогу Росії

Путін і Макрон обговорили питання надання Росії "довгострокових, юридично закріплених гарантій безпеки".

Путін поскаржився Макрону на відмову Заходу виконувати головну вимогу Росії

Президент Росії Володимир Путін під час телефонної розмови з французьким колегою Еммануелем Макроном поскаржився на відмову Сполучених Штатів і НАТО виконувати ключову вимогу Москви про нерозширення Альянсу на Схід, повернення Блоку на позиції 1997 року та нерозміщення ударного озброєння поблизу російських кордонів.

Про це повідомляє пресслужба Кремля.

Головною темою розмови лідерів Росії та Франції стало надання Москві "довгострокових, юридично закріплених гарантій безпеки". Російська сторона пообіцяла докладно ознайомитися з відповіддю Вашингтона та Північноатлантичного альянсу, після чого буде ухвалено рішення щодо наступних кроків.

Натомість Путін звернув увагу Макрона, що ключові вимоги Росії залишилися проігнорованими.

Крім того, президенти обговорили українську тематику. Президент РФ продовжив наполягати на прямому діалозі Києва з бойовиками так званих "ДНР" і "ЛНР" та наданні Донбасу "особливого статусу". Москва та Париж підтвердили свою готовність продовжити роботу у "нормандському форматі".

Сторони також обговорили питання ядерної угоди з Іраном, низку тем двостороннього співробітництва та домовилися продовжити російсько-французький діалог з усього комплексу питань європейської безпеки.

Нагадаємо, на цьому тижні США та НАТО передали Росії письмову відповідь на вимоги щодо "гарантій безпеки", які обговорювалися на російсько-американській зустрічі у Женеві та засіданні Ради Росії – НАТО у Брюсселі 10 та 12 січня відповідно.

Крім того, цього тижня у Парижі відбулася очна зустріч радників лідерів країн "Нормандської четвірки" з врегулювання конфлікту на Донбасі. Сторони домовилися продовжити роботу та провести ще одну зустріч у такому форматі через два тижні у Берліні.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини