26 січня 2022, 15:02

З Україною на чолі: 23 депутати ПАРЄ підтримали ініціативу щодо Путіна

23 депутати ПАРЄ підтримали звернення української делегації щодо перевірки легітимності президента Росії Володимира Путіна.

З Україною на чолі: 23 депутати ПАРЄ підтримали ініціативу щодо Путіна

Напередодні, 25 січня, у ПАРЄ обрали нового президента терміном на два роки. Українська делегація спочатку запропонувала свого кандидата на посаду голови ПАРЄ, а потім внесла цілу низку пропозицій щодо Росії, включаючи і перевірку легітимності Путіна.

Сьогодні, 26 січня, народний депутат України від "ЄС" Олексій Гончаренко на своїй сторінці у Telegram-каналі повідомив, що одразу 23 депутати ПАРЄ підтримали ініціативу України.

Політик виклав повний список європейських депутатів, які підтримали ініціативу щодо президента Росії.

У списку є представники не лише України та Литви, але також Британії, Нідерландів, Німеччини, Азербайджану, Румунії, Естонії, Латвії та Ірландії.

Гончаренко впевнений, що вже вся Європа розуміє: хто насправді президент Росії та що настав час "закінчувати мати з ним справу".

Варто зазначити, що у ПАРЄ входить 652 депутати (326 головних і 326 "заступників").

Народний депутат Верховної Ради на своїй сторінці виклав знімки самого документа та момент його передачі до секретаріату ПАРЄ. На фото також присутній представник литовської делегації Емануеліс Зінгеріс.

Два роки тому у Росії ухвалили поправки до Конституції країни. Вони повністю обнулюють весь президентський термін Путіна та дають можливість знову переобратися на два терміни.

Венеціанська комісія підкреслила, що багато поправок суперечать російській Конституції, саме тому депутати ПАРЄ і вирішили детально вивчити питання легітимності / нелегітимності Путіна, обнулення термінів його президентства та законні повноваження глави РФ.

Вибори президента Росії відбудуться 17 березня 2024 року.

Раніше ми повідомляли, що 25 січня українська та литовська делегації у ПАРЄ заперечили повноваження російських депутатів.

Нагадаємо, російський політик Толстой не зміг переобратися на другий термін на посаду віце-спікера ПАРЄ за підсумками двох турів голосування.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини