26 січня 2022, 12:05

Білоруські прикордонники застосували зброю проти польських колег на кордоні

У ніч із 25 на 26 січня білоруські прикордонники вели вогонь по польських патрулях із довгоствольної зброї.

Білоруські прикордонники застосували зброю проти польських колег на кордоні

25 січня білоруско-польський кордон намагалися незаконно перетнути 12 біженців із Сирії, Лівану й Іраку у районі Наревки, однак усі вони були затримані. А вже вночі на КПП "Черемха" білоруські прикордонники, побачивши польських колег, відкрили вогонь.

Сьогодні, 26 січня, у Twitter-акаунті Прикордонної служби Польщі з'явилося повідомлення про стрілянину у районі КПП "Черемха".

Джерело пише, що білоруські колеги використовували для стрілянини довгоствольну зброю. У Мінську поки що не коментують інцидент на кордоні.

На початку тижня стало відомо, що прикордонникам із Білорусі дали добро відкривати вогонь без попередження у разі загрози життю чи спробі захопити прикордонника.

24 січня у Мінську звинуватили польських прикордонників у спробі "взяти у полон" білоруського колегу. Голова Держприкордонкомітету Білорусі Анатолій Лаппо дав добро на застосування вогнепальної зброї у разі виникнення подібних інцидентів. За його словами, польські силовики постійно провокують білоруських прикордонників.

За словами Лаппо, з моменту його перебування на посаді голови Держприкордонкомітету РБ силовики не відкривали на кордоні вогонь.

Раніше ми повідомляли, що у листопаді 2021 року у районі КПП "Брузги" польські прикордонники включили аудіозвернення до білоруських колег з проханням не застосовувати зброю.

Нагадаємо, наприкінці листопада 2021 року білоруський п'яний прикордонник хотів обмінятися із польським колегою цигарками.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини