25 січня 2022, 11:20

У Держдепі зробили важливу заяву щодо "гарантій безпеки" Росії

Сполучені Штати готові передати письмову відповідь Російській Федерації цього тижня.

У Держдепі зробили важливу заяву щодо "гарантій безпеки" Росії

У Держдепартаменті заявили, що США не підуть на поступки Росії щодо "гарантій безпеки".

Спікер американського зовнішньополітичного відомства Нед Прайс наголосив, що кроки США, які вони зроблять щодо вимог Москви відносно гарантій безпеки, не суперечитимуть оголошеній раніше позиції Вашингтона.

Раніше заступник глави МЗС Росії Сергій Рябков заявив, що РФ вигадала альтернативу "гарантіям безпеки". За його словами, Москві буде достатньо письмових гарантій того, що Вашингтон не голосуватиме за вступ України до НАТО.

Коментуючи це, Прайс категорично відкинув ідею Рябкова. Він зазначив, що у пропозиціях Росії є "певні елементи", які не підлягають обговоренню, включаючи політику відкритих дверей НАТО. Але, за його словами, є речі, які НАТО готов обговорювати, зокрема питання контролю над озброєннями.

"Ключовий момент у тому, що будь-які кроки, які ми зробимо, не будуть поступками. Вони мають бути засновані на взаємності, а це означає, що Росія також має зробити щось, що допоможе покращити нашу систему безпеки", - сказав спікер Держдепу.

Прайс наголосив, що союзники та партнери, зокрема Україна, повністю обізнані про подальші кроки Вашингтона у цьому напрямку.

"Ми практикуємо повну прозорість з нашими українськими партнерами щодо обговорюваних питань і ходу виконання цих зобов'язань", – додав він.

США готові передати письмову відповідь щодо "гарантій безпеки" Росії цього тижня.

Раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв'ю розповів про шантаж з боку Росії щодо НАТО та "гарантій безпеки". Він наголосив, що під час переговорного процесу між НАТО та Росією в Альянсі дали чіткий сигнал РФ.

Повідомлялося, що у НАТО незадоволені гарантією безпеки від Москви. На думку заступника генсека Північноатлантичного блоку Мірчі Джоане, пропозиції Кремля суперечать цінностям і концепції Альянсу.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини