23 січня 2022, 18:59

Президент Вірменії Армен Саркісян відмовився від влади та зробив історичну заяву

Глава вірменської держави Саркісян повідомив про прийняте рішення піти у відставку.

Президент Вірменії Армен Саркісян відмовився від влади та зробив історичну заяву

Після трьох із половиною років правління Вірменією президент країни Армен Саркісян подав у відставку. Його заява опублікована на сайті глави держави: "Це рішення зовсім не емоційне, воно дотримується певної логіки. У Президента немає необхідних інструментів для впливу на радикальні процеси внутрішньої та зовнішньої політики у цей непростий для країни та народу час".

Він стверджує, що навіть найвища посада у країні не дала йому необхідних повноважень, щоб впливати на внутрішньополітичні події. У результаті у Вірменії виникла криза, а Саркісяну "доводиться бути гарантом державності, фактично не маючи жодного реального інструменту".

"Ми  парламентська республіка з яйцями, але не зі змістом. Метою моєї пропозиції був не перехід від однієї форми правління до іншої (парламентської до напівпрезидентської чи президентської), а створення державної системи, заснованої на системі стримувань і противаг. Без нього важко говорити про значні досягнення", – пише президент Вірменії.

Він пише, що комісія з конституційних змін уже створена і, можливо, майбутній президент зможе скористатися результатами її роботи для посилення країни.

Саркісян очолив Вірменію 9 квітня 2018 року. А у вересні 2020 року його країна вступила у другу війну з Азербайджаном за окупований Нагірний Карабах. Єреван був розгромлений менш як за два місяці, проте влада назвала винуватцем програшу єдиного топ-чиновника – прем'єр-міністра Ніколу Пашиняна.

Президент Саркісян максимально дистанціювався від війни та її наслідків, проте навіть глава Азербайджану виступив проти цькування Пашиняна, назвавши винуватцями розгрому армії Вірменії військових чиновників і найвище керівництво країни.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини