19 січня 2022, 17:46

США відмовляють Росії у ключовій вимозі

Блінкен не збирається на найближчій зустрічі надавати Лаврову письмові відповіді на пропозиції Росії щодо "гарантій безпеки".

США відмовляють Росії у ключовій вимозі

Російська Федерація не отримає найближчим часом від США письмових відповідей на свої пропозиції щодо так званих "гарантій безпеки". Принаймні такі відповіді не будуть передані на зустрічі голови Держдепу Ентоні Блінкена з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, яка відбудеться у п'ятницю, 21 січня.

Про це Блінкен повідомив у середу у Києві на спільному брифінгу із головою українського зовнішньополітичного відомства Дмитром Кулебою.

За словами держсекретаря США, після закінчення тижневих переговорів американська сторона планує провести оцінку ситуації, а також має намір дати час російській делегації здійснити аналогічний крок. Зараз очільник американської дипломатії не збирається передавати будь-які документи своєму російському візаві.

Блінкен зазначив, що Сполученим Штатам незрозуміло, які російські пропозиції є головними для них. При цьому вже зараз ясно, що деякі з них не мають жодних перспектив і приречені на провал. До останніх можна віднести вимогу Москви про нерозширення НАТО.

Голова Держдепу також заявив, що американська сторона має намір продовжувати дипломатичні контакти з РФ для врегулювання ситуації в Україні настільки довго, наскільки це буде можливим. Вибір подальшого сценарію залишається за Кремлем. Якщо деескалації не відбудеться, значить, Москва обрала інший варіант, додав держсекретар.

Нагадаємо, під час зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським Блінкен пообіцяв тяжкі наслідки для російської економіки, якщо Кремль наважиться на чергову військову авантюру в Україні. Крім того, буде переглянуто питання про присутність сил НАТО у союзних країнах.

Зеленський своєю чергою подякував Блінкену за особисте залучення до процесу врегулювання ситуації навколо України, а також висловив надію на посилення економічної та фінансової співпраці між двома країнами.

Блінкен прибув до Києва 19 січня, щоб провести зустрічі з президентом України, головою МЗС і співробітниками американського посольства. Після столиці України держсекретар вилетить до Женеви, де проведе зустріч із головою МЗС Росії Сергієм Лавровим.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини