15 січня 2022, 12:03

Захід заявив про готовність до нових переговорів із РФ – у Кремлі взяли паузу

Блінкен і Столтенберг обговорили переговори з Росією, що розпочалися цього тижня, й обмінялися думками щодо подальших кроків.

Захід заявив про готовність до нових переговорів із РФ – у Кремлі взяли паузу

Захід наполягає на подальших дипломатичних зусиллях із метою деескалації ситуації, що склалася на українсько-російському кордоні.

Нагадаємо, у Кремлі дуже незадоволені підсумками переговорів із США та НАТО, але продовжують погрожувати війною, розраховуючи на капітуляцію опонентів.

Сполучені Штати та Північноатлантичний альянс готові до проведення нової зустрічі з Росією. Про це Діалог.UA повідомляє з посиланням на пресслужбу Держдепартаменту США. Американське зовнішньополітичне відомство випустило реліз за підсумками переговорів держсекретаря Ентоні Блінкена з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

Вони обговорили "подальші кроки після засідання Ради Росія – НАТО, яке відбулося 12 січня. Сполучені Штати та НАТО готові знову зустрітися з Росією та схильні до продовження дипломатичної взаємодії та зустрічного діалогу", – йдеться у повідомленні.

У Кремлі поки що не поспішають погоджуватися на нові контакти через провал на переговорах.

Крім того, Захід закликає Москву припинити агресію щодо України та стабілізувати ситуацію у регіоні.

Раніше віцепрезидент Європейської комісії, високий представник ЄС із питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що спроби Росії розділити Захід зазнали краху.

Нагадаємо, постпред РФ при ОБСЄ у Європі Олександр Лукашевич, коментуючи підсумки трираундових переговорів Росія – Захід, почав стверджувати, що "адекватної відповіді чи якоїсь реакції" на пропозиції Кремля не почули.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини