14 січня 2022, 09:38

США надали Росії два варіанти подальших дій – Блінкен

США готові продовжити діалог із Росією, проте тепер усе залежить від бажання Москви.

США надали Росії два варіанти подальших дій – Блінкен

9-10 січня у Женеві відбулися переговори між США та Росією щодо "гарантій безпеки". У Вашингтоні спочатку не очікували значних результатів від цих переговорів, а налаштовувалися на продовження діалогу.

Держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю National Public Radio заявив, що Вашингтон, на відміну від Москви, не вважає переговори у Женеві невдалими.

Блінкен зазначив, що Вашингтон у ході переговорів поділився своїми побоюваннями щодо ситуації не лише навколо України, а й у ширшому розумінні. Росія поділилася своїми побоюваннями. Кожен отримав тему для роздумів. Тепер США консультуватимуться із союзниками щодо подальших кроків щодо Росії.

Вашингтон спочатку дав зрозуміти Москві, що вихід із конфліктної ситуації – це шлях діалогу та дипломатії.

Однак якщо Росія відмовиться від мирного шляху, то США введуть санкції проти країни, яких раніше не було.

Блінкен точно не знає, чи Путін готовий вторгнутися в Україну, оскільки під час переговорів він ніколи не дає однозначної відповіді. Криза на кордоні з Україною була створена Росією, а не Заходом. Проте США та союзникам вдалося об'єднати сили проти Росії та виробити єдину стратегію.

Держсекретар заявив, що багато питань, які порушувала Росія на зустрічі у Женеві, не можливо вирішити за день чи місяць. Однак якщо Москва ухвалить рішення вийти з переговорного процесу, то вона ніколи не розглядала його як основний у діалозі із Заходом.

Раніше військовий експерт Жданов заявив, що саме зараз можна без проблем дійти до Москви, оскільки Путін "розпорошив" свою армію у всьому світі.

Нагадаємо, на кордоні з Україною 13 січня у Росії стартували військові навчання, до яких залучено понад 10 тисяч військовослужбовців.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини