12 січня 2022, 09:26

У Держдепі озвучили вимогу до Москви для прогресу на переговорах між США та РФ

Американська сторона чекає пояснень від Росії щодо військових навчань на кордоні з Україною.

У Держдепі озвучили вимогу до Москви для прогресу на переговорах між США та РФ

У РФ стартували великі бойові навчання зі стріляниною у прикордонних районах з Україною. Задіяно близько 3 тис. солдатів і важка спецтехніка. Тренування для військовослужбовців вже проводять у Смоленській, Брянській, Білгородській і Воронезькій областях. У них беруть участь 300 бойових машин, серед яких танки "Т-72Б3", БМП-2 та стрілецька зброя.

Ця ситуація лише ускладнює без того непрості та поки що безрезультатні двосторонні переговори з безпеки між Вашингтоном і Москвою.

Так, керівник прес-служби американського зовнішньополітичного відомства Нед Прайс на брифінгу для журналістів у вівторок, 11 січня, заявив, що для прогресу у переговорному процесі потрібна "атмосфера деескалації".

Москва ж своїми діями демонструє протилежне. На цей момент США чекають пояснень з боку Росії щодо військових навчань на кордоні з Україною. Для зниження напруженості РФ насамперед мала б повернути війська на постійні місця дислокації.

"Ми заявляємо, що у цьому випадку деескалація передбачала б повернення російських військових до казарм, пояснення цих маневрів або їх припинення, повернення цих важких озброєнь до місць звичайного зберігання", - сказав Прайс.

Раніше NYT повідомила, що Росія почала перекидати до кордону з Україною не лише наземну військову техніку, а й бойові гелікоптери.

Напередодні у Женеві пройшов перший раунд важливого діалогу між США та РФ. Після його завершення заступник держсекретаря США Венді Шерман на своєму брифінгу знову погрожувала економічними обмеженнями щодо РФ. Вона запевнила, що Білий дім готовий накласти ембарго проти найважливіших фінустанов РФ і посилити контроль експорту, а також надавати підтримку партнерам за ймовірного вторгнення в Україну.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини