11 січня 2022, 09:07

У США розглянуть допомогу Україні: до неї увійдуть ракети "земля – повітря" та системи ППО

До Конгресу Сполучених Штатів подано документ, згідно з яким Вашингтон має збільшити військову та дипломатичну допомогу Києву.

У США розглянуть допомогу Україні: до неї увійдуть ракети "земля – повітря" та системи ППО

Ініціаторами є конгресмени-республіканці. Про це Діалог.UA повідомляє із посиланням на сайт Комітету із закордонних справ.

Згідно з текстом документа, оприлюдненим у понеділок, 10 січня, крім іншого, передбачається посилення американських санкцій проти російського газопроводу "Північний потік - 2". У разі схвалення законопроекту Вашингтон буде зобов'язаний відкинути пропозиції Москви щодо стратегічної стабільності (розміщення ракет у Європі).

Наприкінці 2021 року Білий дім виділив додаткові $200 мільйони військової допомоги Україні.

Республіканці ж пропонують збільшити цю суму більш ніж удвічі та схвалити надання Держдепартаментом у поточному фінансовому році (почався 1 жовтня) 450 мільйонів доларів як військову допомогу Україні. У додатковий пакет увійде надання "критичних можливостей, включаючи ракети "земля - повітря", системи ППО, протикорабельні та протитанкові ракети".

Крім того, законодавці наполягають на необхідності якнайшвидше направити на Донбас додаткову кількість спостерігачів ОБСЄ, які моніторуватимуть ситуацію на кордоні та надаватиму Заходу звіти про акти агресії.

Раніше група з 24 фахівців із Росії та колишніх співробітників адміністрації США з нацбезпеки закликала президента США Джо Байдена забезпечити Україну додатковими видами озброєння. Йдеться про постачання переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger, протитанкових ракетних комплексів Javelin і радарів для відстеження артилерійського вогню.

Нагадаємо, ще дві країни рішуче підтримали бік України у відстоюванні її територіальної цілісності на тлі безперервної російської агресії.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини