10 січня 2022, 12:37

У Казахстані за день знайшли мертвими трьох високопоставлених силовиків

10 січня у Казахстані знайшли мертвими трьох силовиків: Жаната Сулейменова, Азамата Ібраєва та заступника начальника районного управління поліції Алмати.

У Казахстані за день знайшли мертвими трьох високопоставлених силовиків

У Казахстані за один день не стало одразу трьох високопоставлених силовиків. Спочатку ЗМІ повідомили про смерть начальника Департаменту поліції Жамбилської області Жаната Сулейменова. Пізніше з'явилася інформація про смерть полковника Комітету національної безпеки Казахстану Азамата Ібраєва. Згодом в Алмати повідомили про смерть одного із заступників начальника Турськібського районного управління поліції Таната Назанова.

Казахстанські ЗМІ пишуть, що Сулейменов міг накласти на себе руки, тому що у нього на те була вагома причина. Його підозрювали у тому, що він не зміг впоратися із групою мітингувальників у Жамбилській області. Його збиралися відправити під суд. Проте офіційну причину смерті ще не названо, повідомляє "Хартия 97%".

Того ж дня у дворі свого будинку у Нур-Султані було знайдено тіло полковника Комітету національної безпеки Азамата Ібраєва. ЗМІ називають його соратником затриманого ексглави Комітету нацбезпеки Каріма Максимова.

Тіло Ібраєва було знайдено біля його будинку. Поліція не виключає, що це був суїцид, оскільки вікно його кухні було відчинене, а травми показали, можливо, він упав із великої висоти.

Згодом в Алмати прямо на робочому місці помер заступник начальника Турськібського районного управління поліції Танат Назанов. ЗМІ повідомляють, що він помер від зупинки серця.

6 січня було затримано колишнього голову Комітету нацбезпеки Казахстану Каріма Максимова. Його підозрюють у державній зраді.

56-річний Максимов перебував на посаді з 2016 до 2022 року. У різні часи був прем'єр-міністром, помічником президента й очолював адміністрацію президента Казахстану.

Раніше ми повідомляли, що 10 січня у Казахстані було знайдено мертвим Сулейменова, який очолював поліцію Жамбилської області.

Нагадаємо, президент Казахстану Токаєв заявив про те, що "терористи" готувалися кілька років, щоб зробити спробу держперевороту.

Також Лукашенко не відкидає, що наступною країною, де можуть виникнути акції протестів, буде Узбекистан.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини