8 січня 2022, 08:07

Гозман про війська РФ у Казахстані: "Путін спробує анексувати частину казахстанської землі"

Політолог Леонід Гозман вважає, що російські війська можуть надовго затриматись у Казахстані.

Гозман про війська РФ у Казахстані: "Путін спробує анексувати частину казахстанської землі"

Президент Росії Володимир Путін використовує поточну ситуацію з протестами у Казахстані для введення російських військ до цієї республіки, щоб потім спробувати анексувати частину казахстанської землі.

Таку думку озвучив російський опозиціонер Леонід Гозман в етері телеканалу "Україна 24".

"Зрозуміло, що наше керівництво використовує цю ситуацію, на жаль, для введення своїх військ туди. Я боюся, це надовго, бо ймовірно, що Володимир Путін далі скаже: потрібно захищати росіян, які живуть у північних районах Казахстану, і так далі. Це буде спроба анексії частини казахстанської землі", – сказав політик.

При цьому експерт не впевнений, що господар Кремля зможе втілити свій план у життя, оскільки у Казахстані російських військових не вдасться замаскувати під місцевих силовиків.

"Вони не говорять казахською, вони чужі. Не виключено, що результатом цієї авантюри буде згуртування казахського народу проти нас і буде перехід, відкритий чи таємний, казахстанських силовиків на бік опору", – зазначив співрозмовник.

Гозман назвав рішення президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва про звернення за допомогою до ОДКБ "зрадою батьківщини", оскільки за статутом цієї організації допомога можлива лише у разі зовнішньої агресії щодо учасників об'єднання. У цьому випадку йдеться про внутрішній конфлікт.

Нагадаємо, Токаєв назвав події у Казахстані "актом зовнішньої агресії" та звернувся до ОДКБ із проханням ввести у республіку "миротворчу місію". Рада колективної безпеки ОДКБ погодилася направити до Казахстану контингент чисельністю понад 3 тисячі осіб. В організації повідомили, що миротворці візьмуть під охорону стратегічні об'єкти у республіці.

Тим часом лідер думської партії "Справедлива Росія" Сергій Миронов закликав залишити сили ОДКБ у Казахстані на постійній основі. За його словами, контингент може стати "базою для захисту російськомовного населення".

Автор: Артем Малиновский

Останні новини