7 січня 2022, 17:00

У Назарбаєва заговорили про "змову" та "зрадників" у вищих ешелонах влади

Ексрадник Назарбаєва заявив про "державну зраду" під час захоплення аеропорту в Алмати.

У Назарбаєва заговорили про "змову" та "зрадників" у вищих ешелонах влади

Колишній радник першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва Єрмухамет Єртисбаєв назвав події, що відбуваються у республіці, "змовою" та заявив про "зрадників" у вищих ешелонах влади.

Його слова наводить "Sputnik Казахстан".

Єртисбаєв розповів, що за 40 хвилин до нападу на аеропорт в Алмати силовики отримали команду повністю прибрати оточення й охорону повітряної гавані. На думку ексрадника, без "зрадників" у владі такого не можливо було здійснити.

Співрозмовник вважає, що нападники знали точне місце розташування складів зі зброєю й офісів телеканалів.

Єртисбаєв вважає події, що відбуваються у Казахстані, "найдивнішою кризою на пострадянському просторі за останні 30 років".

Раніше казахстанські ЗМІ писали, що військові залишили аеропорт в Алмати до його захоплення протестувальниками. Своєю чергою влада у Казахстані стверджувала, що захоплення управління Комітету національної безпеки стало результатом держзради у вищому керівництві правоохоронних органів республіки.

Нагадаємо, про захоплення аеропорту в Алмати стало відомо 5 січня. Повідомлялося, що група протестувальників увірвалася у повітряну гавань, після чого там на якийсь час призупинили відправлення та приймання рейсів і розпочали евакуацію співробітників.

Цього ж дня в Алмати оголосили про проведення у місті "антитерористичної операції". Через кілька годин влада відрапортувала про звільнення аеропорту.

До цього президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв виступив із черговим зверненням до нації, у якому пообіцяв "жорсткі дії" щодо правопорушників на мітингах.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини