7 січня 2022, 15:08

У Франції назвали умову, за якої можна реально говорити про закриття газопроводу "ПП – 2"

Питання про закриття газопроводу "Північний потік – 2" можна порушити лише після того, як Росія ухвалить рішення ввести свої війська в Україну.

У Франції назвали умову, за якої можна реально говорити про закриття газопроводу "ПП – 2"

Сьогодні, 7 січня, голова МЗС Франції Жав-Ів Ле Дріан заявив, що у разі загострення ситуації на кордоні з Україною, якщо Путін віддасть наказ про вторгнення у країну, у ЄС можуть розглянути питання про закриття "Північного потоку – 2".

В етері телеканалу BFMTV голова МЗС заявив, що питання про закриття російського газопроводу необхідно насамперед адресувати Німеччині. Він зазначив, що у Парижі завжди демонстрували стриманість щодо нового газопроводу. Однак, якщо ситуація на кордоні з Україною погіршиться, Париж готовий обговорити питання про закриття "Північного потоку – 2".

При цьому Ле Дріан ще раз наголосив, що перед введенням будь-яких санкцій необхідно спробувати мирно вирішити всі спірні моменти між Україною та Росією.

Росія постійно відкидає звинувачення Заходу в агресивній політиці щодо України. У Кремлі стверджують, що російська армія не має наміру ні на кого нападати. На кордоні збільшили чисельність військовослужбовців із метою не допустити ЗСУ провести військову операцію на Донбасі.

В Україні та на Заході не сумніваються, що Москва дала добро на розміщення своєї армії біля кордону з Україною, щоб почати шантажувати НАТО.

Ще у грудні 2021 року Путін і Шойгу почали говорити про "червоні лінії". До того ж МЗС РФ надіслало до Вашингтона документ, у якому виклало головні пункти "гарантій безпеки". Під №1 була вимога відмовити Україні у членстві у НАТО.

Раніше у МЗС Росії не виключили, що сертифікація "Північного потоку - 2" може затягтися до початку літа 2022 року.

Нагадаємо, на початку січня 2022 року Республіканська партія США підготувала новий законопроєкт щодо санкцій проти Росії, який безпосередньо зачіпає "Північний потік - 2".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини