7 січня 2022, 10:38

МВС Казахстану назвало кількість вбитих і поранених в операції із "зачистки" країни від протестувальників

Рахунок загиблих під час "зачистки" Казахстану від протестувальників іде вже на десятки, згідно з офіційною версією МВС країни.

МВС Казахстану назвало кількість вбитих і поранених в операції із "зачистки" країни від протестувальників

У ході "антитерористичних операцій" у Казахстані загинули 26 мітингувальників. У МВС країни їх назвали "озброєними злочинцями".

Таку інформацію оприлюднив державний телеканал "Хабар 24".

"Затримано понад три тисячі людей. Вбито 26 озброєних злочинців. Ще 18 злочинців отримали поранення", – заявила ведуча, посилаючись на дані МВС країни.

Силове відомство також повідомило про "звільнення та взяття під посилену охорону" всіх адміністрацій у казахстанських містах.

Варто зазначити, що "зачистка" Казахстану від протестувальників розпочалася ввечері 5 січня. Відразу після того, як президент країни Касим-Жомарт Токаєв оголосив, що звернувся за допомогою до ОДКБ і анонсував введення до країни військ РФ і Білорусі.

У Мережі з'явилося кілька відео, знятих, ймовірно, у моргах Казахстану. Судячи з них, кількість загиблих при "антитерористичній операції" може бути більшою за офіційно заявлену.

Контекст

Протести у Казахстані спалахнули 2 січня на тлі підвищення цін на газ, який видобувається на території країни. Люди висували владі не лише економічні, а й політичні вимоги. Головним було знесення корупційного режиму, який за 30 років при владі збудував колишній президент Нурсултан Назарбаєв.

Ситуація швидко вийшла з-під контролю. Почалися кровопролитні зіткнення мітингувальників із силовиками, захоплення державних будівель і критично важливих об'єктів інфраструктури, мародерство.

Раніше мешканці Казахстану розповіли, як ставляться до введення російських військових для придушення протестів.

Ми також писали, що під час мітингу казахстанці влаштували блокаду на телестудії в Алмати.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини