6 січня 2022, 10:34

Токаєв отримає від Росії зовсім не ті війська, про які просив, – РосЗМІ

ОДКБ погодила відправку до Казахстану не тих військових підрозділів, на які розраховував Токаєв.

Токаєв отримає від Росії зовсім не ті війська, про які просив, – РосЗМІ

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв за підсумками звернення по допомогу до ОДКБ отримає від Росії зовсім не ті війська, про які просив. Про це повідомляють журналісти російського видання Readovka.

"Токаєв отримає зовсім не ті війська, про які просив. Багато хто зараз іронізує над терміном "миротворці" з приводу з'єднань Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), що вводяться у сусідню країну, насправді тут важливий момент, що стосується кількості російських військових і завдань, які перед ними ставляться", – пишуть російські журналісти.

За даними видання, Токаєв, звертаючись вчора до ОДКБ про введення військ через "напад терористів" і захоплення ними Алмати, в тому числі аеропорту, явно мав на увазі введення Колективних сил оперативного реагування ОДКБ, серед функцій яких саме "участь у заходах боротьби з міжнародним тероризмом".

Загальна чисельність цих військ – 18 000 осіб.

Однак у результаті штаб ОДКБ погодив введення інших військ – Миротворчих сил ОДКБ. Їх чисельність – всього 3600 осіб, а завдання полягають у "спостереженні за виконанням умов перемир'я й угоди про припинення вогню, сприянні створенню безпечної обстановки у кризових районах" і "позначенні зон відповідальності, роз'єднанні сторін, що конфліктують, створенні демілітаризованих зон, зон роз'єднання, гуманітарних коридорів, сприянні деконцентрації сил сторін, запобіганні їх переміщень і зіткнень у цих зонах".

Російські журналісти сподіваються, що військових РФ не перекинуть у русофобськи налаштовані райони Казахстану.

"За різними термінами криються абсолютно різна чисельність військ, що вводяться, та різні завдання, тому є підстави сподіватися, що воювати за збереження байського (і досить русофобського) режиму наші солдати не будуть, а ось безпеку російського населення Казахстану забезпечать", – зазначає видання.

Повідомлялося, що до Казахстану можуть увійти "миротворці" з РФ і Білорусі, оскільки президент країни попросив допомоги в ОДКБ (Організації Договору про колективну безпеку) у подоланні "терористичної загрози". Спочатку ЗМІ розповсюдили інформацію, нібито у військовому союзі вже заявили, що незабаром відправлять туди війська. Наразі ці дані підтвердив прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Він розповів про ухвалення рішення на користь звернення президента Токаєва.

Раніше про ситуацію у Казахстані висловилися у Євросоюзі. У Брюсселі назвали неприпустимими дії, які можуть призвести до ескалації насильства, але при цьому підтвердили право казахстанського народу на мирний протест.

Нагадаємо, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до глав держав-членів ОДКБ за допомогою через ситуацію у республіці. Те, що відбувається у країні, він назвав "зовнішньою агресією" та заявив про "загрозу для цілісності держави".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини