5 січня 2022, 20:15

“Щоб війська РФ не прилетіли”, – росЗМІ про захоплення протестувальниками аеропорту в Алмати

Російські ЗМІ запевняють, що головною метою захоплення протестувальниками аеропорту в Алмати було не дати РФ висадити у країні свої війська.

“Щоб війська РФ не прилетіли”, – росЗМІ про захоплення протестувальниками аеропорту в Алмати

РосЗМІ розганяють інформацію про те, що протестувальники Казахстану нібито побоюються перекидання до країни російських військ.

Про це, зокрема, написало російське державне видання "Sputnik" на своєму каналі у Telegram.

Російські журналісти запевняють, що їм вдалося поспілкуватися зі співробітниками аеропорту в Алмати, який 5 січня захопили протестувальники.

"Будемо ламати аеропорт, щоб російські війська не прилетіли", – такими словами ці співробітники описали дії загарбників аеропорту.

Загалом, зазначило видання, захоплення аеропорту відбулося мирно.

Вони вигнали пасажирів із термінала, сказали: "Ми вас не чіпатимемо"... Аеропорт захопили з центрального входу тихо та мирно. Працівників зі зміни о 8-й випустили, іншу зміну пустили. Загарбники залізли на вишку”, – повідомили у “Sputnik”.

Контекст

Масштабні протести охопили Казахстан на початку січня через подорожчання газу на 50%. Поступки влади не допомогли стабілізувати ситуацію.

Протест у Казахстані розрізнений. Єдиних вимог немає. Загалом люди хочуть ліквідації корупційної системи, яку за десятиліття при владі збудував Нурсултан Назарбаєв.

Ввечері 4 січня в Алмати почалися зіткнення протестувальників із силовиками. Люди палять поліцейські машини, захоплюють будівлі органів влади.

По всій країні запроваджено режим НС.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Ту-214 зі спецзагону Путіна летить до Казахстану, де влада втрачає контроль над ситуацією.

Ми також писали, що РФ може перекинути до Казахстану найманців ПВК "Вагнер": у Алмати приземлився російський борт "ІЛ76".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини