5 січня 2022, 15:40

Токаєв змістив із посади голови Радбезу Назарбаєва та пообіцяв "жорсткі" дії

Касим-Жомарт Токаєв відсьогодні очолює Раду безпеки Казахстану.

Токаєв змістив із посади голови Радбезу Назарбаєва та пообіцяв "жорсткі" дії

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв змістив із посади голови Ради безпеки країни першого главу республіки Нурсултана Назарбаєва, який обіймав раніше цю посаду довічно.

Про це Токаєв повідомив під час чергового звернення до народу Казахстану, пов'язаного з безперервними протестами в Алмати й інших містах республіки.

Президент спростував чутки про свою втечу та пообіцяв перебувати у столиці "разом із народом".

За словами Токаєва, у ході протистоянь у республіці є жертви серед представників правоохоронних органів, відсьогодні влада має намір діяти "максимально жорстко" щодо правопорушників.

"Відбуваються масові напади на співробітників правопорядку. Серед них є вбиті та поранені. Натовпи бандитних елементів б'ють військовослужбовців, знущаються з них, голими водять вулицями, піддають насильству жінок, грабують магазини", – сказав глава республіки.

Токаєв зазначив, що обстановка, яка складається в Алмати, загрожує безпеці всіх жителів міста. Крім Алмати, ситуація загострилася й у низці інших обласних центрів. У зв'язку з цим у деяких регіонах країни запроваджено надзвичайний стан.

Токаєв назвав організаторів протесту "змовниками", які мають "фінансову мотивацію".

Крім того, президент пообіцяв найближчим часом виступити з ініціативами щодо політичної трансформації Казахстану.

"Я залишаюся на колишній позиції послідовних реформ", – додав глава республіки.

Контекст

Протести у Казахстані, спричинені підвищенням цін на скраплений газ, поступово переросли у політичну акцію. Учасники мітингів вимагають від влади негайного звільнення всіх політв'язнів, відставки президента та голови Ради безпеки, створення тимчасового уряду та призначення дострокових виборів, визнання радянського періоду злочином проти народів, які входили до складу СРСР.

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що літак уряду Казахстану вилетів до Росії, країну масово залишають бізнес-джети.

Тим часом, у самій РФ висловили надію, що Казахстан "зможе самостійно вирішити свої внутрішні проблеми". Про це заявив речник Кремля Дмитро Пєсков.

До цього у Радфеді РФ повідомляли про готовність Москви "надати допомогу" Казахстану для врегулювання ситуації у республіці.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини