5 січня 2022, 12:48

РФ може перекинути у Казахстан найманців ПВК "Вагнер": в Алмати приземлився російський борт "ІЛ76" – ЗМІ

На території Казахстану присутні відразу два об'єкти, що становлять стратегічну військову цінність для Росії.

РФ може перекинути у Казахстан найманців ПВК "Вагнер": в Алмати приземлився російський борт "ІЛ76" – ЗМІ

Російські джерела повідомляють, що підрозділи російської ПВК "Вагнер" можуть бути перекинуті до Казахстану з приводу забезпечення безпеки космодрому Байконур.

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив російський політолог Станіслав Бєлковський.

За його словами, таким чином Росія може уникнути необхідності вводити регулярні війська на територію Казахстану, одночасно підтримавши режим у країні.

На території Казахстану присутні одразу два об'єкти, які становлять стратегічну військову цінність для Росії: це космодром Байконур і головний полігон протиракетної зброї Сари-Шаган, орендований Міністерством оборони Росії.

"Казахстан. За деякими даними, сили (формально й офіційно неіснуючої) ПВК "Вагнер" можуть бути кинуті у Казахстан під приводом забезпечення безпеки космодрому Байконур, ну, щоб не вводити регулярні війська та заодно підтримати казахстанських силовиків, що сипляться. Є. В. Пригожину очолити Роскосмос? У такому разі Д. О. Рогозін міг би стати генеральним секретарем ОДКБ. Що особливо важливо напередодні переговорів РФ із США та НАТО щодо "гарантій безпеки". Дивимося, стежимо", - пише Бєлковський.

Тим часом телеграм-канали повідомляють, що в Алмати приземлився великий вантажний російський борт "ІЛ-76". У Мережі припустили, що російська влада екстрено направила спецборт, у якому можуть бути силовики.

Під час Євромайдану 2014 року російські силовики з бортом спецзасобів також перебували у Києві.

Ситуація у Казахстані загострюється: протестуючі у Жанаозені висунули радикальні вимоги, закликаючи змінити владу у країні та повернутись до Конституції 1993 року. Сьогодні з ранку у місті, з якого розпочалися казахстанські протести, Жанаозене зібралося близько 12 000 людей, повідомляють місцеві ЗМІ. Мітингувальники висунули свої вимоги: зміна режиму, проведення народних виборів акіма кожної області та міста, повернення Конституції 1993 року, прихід до влади позасистемної людини.

Увечері 4 січня казахстанський президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до народу із закликом припинити протести. Відеозвернення було поширене центральними телеканалами країни. Токаєв просить співвітчизників "виявити розсудливість", а також "не піддаватися на провокації зсередини та ззовні, ейфорії мітингівщини та вседозволеності".

Раніше Діалог.UA повідомляв, що в Алмати десятки тисяч казахстанців прямують до площі Республіки - силовики безсилі.

Ми також писали, що уряд Казахстану вийшов до мітингувальників в Актау й озвучив рішення щодо зрідженого газу.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини