4 січня 2022, 12:59

У Казахстані розгортають наметові містечка: тисячі протестувальників висунули вимоги

У Казахстані третій день не вщухають масові мітинги, які можуть перерости у Майдан.

У Казахстані розгортають наметові містечка: тисячі протестувальників висунули вимоги

Протести, що почалися у містах Жанаозен і Актау на заході, поступово поширюються на всю країну. Супротивники влади виходять на вулиці у Шімкенті й Астані.

Зараз у містах нафтовиків Актау, Атирау, Жанаозені відбуваються масові страйки. На майданах розгортаються наметові містечка. Почалися зіткнення із поліцією.

ТГ-канал "Український Діалог" оприлюднив кадри з місця подій.

Учасники акції в Актау висунули нові вимоги. Вони вважають, що влада має знизити ціни на газ і продукти, вирішити питання з безробіттям, а також викорінити корупцію та кумівство.

На площі у центрі міста зібралося близько 5 тисяч людей.

Наразі урядова комісія веде переговори з учасниками мітингів. Влада закликає громадян до діалогу й обіцяє розібратися у проблемі.

"Чомусь наші ЗМІ нічого не пишуть про події у Казахстані. А там у перші дні нового року спалахнули масові протести, що загрожують перерости у Майдан", - написав у своєму ТГ-каналі журналіст і блогер Денис Казанський зазначивши, що у країні 30 років не змінюється влада та саме змін у цій галузі хочуть казахстанці.

Контекст

З 1 січня у Казахстані ціна газу на автозаправках збільшилася на 100%. Жителів Західного Казахстану, де видобувають нафту та газ, серйозно обурилися таким поворотом подій. Люди почали виходити на протести.

Повідомлялося, що після слів Путіна на Великій прес-конференції Казахстану може загрожувати "кримський" сценарій.

Нагадаємо, парламент Казахстану затвердив поправки до проекту закону, згідно з яким у країні позбавляться російської мови на вивісках і цінниках.

Раніше США та Казахстан підписали план військової співпраці, який розрахований на п'ять років.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини