2 січня 2022, 18:21

"Виклик кинутий", – Фінляндія відреагувала на ультиматум Росії про НАТО

Президент Фінляндії заявив, що Європа не може залишитися осторонь консультацій США та Росії з безпеки.

"Виклик кинутий", – Фінляндія відреагувала на ультиматум Росії про НАТО

Ультиматум про нерозширення НАТО, який Росія поставила Сполученим Штатам та Альянсу, суперечить європейському порядку безпеки.

Таку заяву зробив президент Фінляндії Саулі Нііністе у новорічному зверненні до співвітчизників.

Попри те, що "виклик кинутий" Вашингтону та Північноатлантичному альянсу, Європа не може залишатися осторонь. Переділ світу на сфери впливу відповідає інтересам сучасності. Суверенне право всіх держав визначати свою зовнішню політику є основним принципом, який не може підлягати сумніву, наголосив фінський лідер.

Президент Фінляндії закликав Європу стати активнішим учасником переговорного процесу щодо безпеки на континенті.

За словами Нііністе, вимоги російської сторони ставлять під сумнів суверенітет кількох країн-членів Європейського Союзу. ЄС не повинен задовольнятися лише роллю координатора санкцій.

Коментуючи позицію Фінляндії щодо можливого членства країни у НАТО, президент заявив, що рішення з цього питання має право приймати лише Гельсінкі у взаємодії з військово-політичним блоком.

Таким чином Нііністе практично повторив думку генсека НАТО Єнса Столтенберга, який під час візиту до Фінляндії заявив, що двері Альянсу залишаються відчиненими для Гельсінкі.

Раніше прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марі повідомила, що країна зберігає можливість подання заяви на вступ до НАТО.

Нагадаємо, у січні заплановано низку зустрічей за участю США та Росії для обговорення питань безпеки, у тому числі ситуації біля кордонів України, де РФ продовжує тримати стотисячне угруповання військ.

До цього Москва зажадала від Заходу гарантувати нерозширення НАТО на Схід і запропонувала Альянсу повернутися до кордонів 1997 року.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини