31 грудня 2021, 19:07

Ще один сусід РФ хоче стати членом НАТО

Західний сусід Росії Фінляндія не відкидає вступу до НАТО та продовжить оборонну співпрацю з ЄС.

Ще один сусід РФ хоче стати членом НАТО

Влада Фінляндії зберігає можливість подання заяви на вступ до Північноатлантичного альянсу. Крім того, країна продовжить посилену оборонну співпрацю з ЄС.

Про це заявила прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марі, пише Iltalehti.fi.

"Ми маємо оцінити цю свободу вибору, оскільки це стосується права держави вирішувати питання щодо своєї безпеки", - сказала глава уряду Фінляндії.

Довгий час Фінляндія зберігає нейтралітет у питанні членства у НАТО, проте останніми роками налагодила тісні зв'язки з Альянсом і віддала перевагу військовому обладнанню, сумісному з членами НАТО.

Ця заява стала неприємним дзвінком для Кремля, оскільки якщо Гельсінкі отримають схвалення з боку країн-членів Північноатлантичного альянсу, то на кордоні РФ з'являться бази НАТО. Це зовсім не те, чого хоче команда Путіна.

Останнім часом Москва домагається, щоб Захід відмовив Україні та Грузії у членстві у НАТО, оскільки Росія побоюється погроз від Військового блоку. Тепер, ймовірно, Москві доведеться розширити географію списку вимог.

Задля цього російська влада зважилася на ультиматуми та шантаж, хоча у відповідь отримала попередження про можливість запровадження безпрецедентних санкцій, здатних обрушити економіку РФ.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини