30 грудня 2021, 09:06

США, Німеччина, Франція та Британія обговорили низку питань, включно з Україною та Росією

Голови МЗС США, Британії, Франції та Німеччини обговорили майбутній діалог із Росією та порушили тему України.

США, Німеччина, Франція та Британія обговорили низку питань, включно з Україною та Росією

Вчора, 29 грудня, Ентоні Блінкен, Анналена Бербок, Елізабет Трасс і Жан-Ів Ле Дріан обговорили майбутній діалог із Москвою, ядерну програму Ірану, вибори у Лівії, конфлікт Литви та Китаю та ситуацію на кордоні з Україною.

Держсекретар США Блінкен наголосив, що головною темою дня стала ситуація на кордоні з Україною та стримування російської агресії. Про це він повідомив на своїй сторінці у Twitter.

У Вашингтоні наголосили, що США та партнери у ЄС дотримуються єдиної думки щодо ситуації на кордоні з Україною та готовності запровадити жорсткі економічні санкції щодо Росії.

Бербок повідомила, що голови МЗС встигли обговорити майбутній діалог із Росією. При цьому вона не розповіла про формат переговорного процесу із Москвою щодо гарантій безпеки.

На початку поточного тижня ЗМІ повідомили, що переговорний процес між США та Росією має відбутися 10 січня 2022 року. Обидві сторони обговорять ситуацію на кордоні з Україною та контроль над ядерним озброєнням.

При цьому у Кремлі заявили, що вони не знають, хто представлятиме США на цьому переговорному процесі.

На початку грудня МЗС Росії направило у США свій проєкт договору про гарантії безпеки. Головні пункти стосувалися нерозширення НАТО на Схід і вимог відмовити Україні у членстві в Альянсі.

Президент Росії заявив, що відмова від вимог Кремля – це перехід усіх "червоних ліній". При цьому Путін відмовився називати наслідки для Заходу у разі відмови від прийняття умов Росії.

Раніше ми повідомляли, що 29 грудня Джо Байден не дав прямої відповіді на запитання журналістів щодо того, чи буде він на зустрічі з представниками Росії 10 січня 2022 року.

Нагадаємо, Дмитро Ярош не відкидає провокації з боку російських найманців на Донбасі на початку 2022 року. При цьому він впевнений, що за провокаціями стоятимуть працівники ФСБ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини