29 грудня 2021, 09:13

Борель звернувся до Росії, висловивши свою думку щодо зовнішньої політики країни

ЄС не згоден щодо багатьох подій у зовнішній політиці Росії, особливо, коли справа стосується України та НАТО.

Борель звернувся до Росії, висловивши свою думку щодо зовнішньої політики країни

Глава МЗС ЄС Жозеп Боррель не згоден з тими вимогами, які Росія висуває як гарантії безпеки. Особливо він виступає проти пунктів щодо розширення НАТО на Схід і вступу України до Альянсу.

Напередодні в інтерв'ю ресурсу Welt Борель висловив свою думку щодо зовнішньої політики Росії. Він наголосив, що у переговорному процесі обов'язково має бути присутнім ЄС, оскільки йтиметься і про європейську безпеку.

Глава зовнішньополітичного відомства наголосив, що ЄС не ухвалить жодного рішення, яке не було погоджено із Союзом.

Боррель обурений, що Москва виклала свої вимоги на папері, чого раніше ніколи не робила. За його словами, зазвичай з такими претензіями може звертатися тільки сторона, що перемогла у чомусь.

У ЄС нагадали, що у переговорному процесі йтиметься не лише про Україну та Росію, а й про розширення НАТО на Схід.

Боррель заявив, що в ЄС не згодні з політикою, яку Росія здійснює на міжнародній арені. Більше того, в ЄС вважають, що не всі події у Росії є "внутрішньою справою" країни.

У переговорному процесі мають брати участь не лише США, ОБСЄ та НАТО, а й ЄС.

Глава МЗС Росії заявив, що переговорний процес між США та РФ розпочнеться після Нового року. Лавров вважає, що це Заход винен у тих подіях, які зараз розгортаються в Україні.

Ще на початку грудня 2021 року Боррель закликав Росію замислитися над наслідками, перш ніж віддавати наказ своїм військам про вторгнення в Україну.

Нагадаємо, глава МЗС ЄС закликав країни Європи вірити у найкраще щодо ситуації на кордоні з Україною, але й при цьому готуватися до гіршого.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини