22 грудня 2021, 14:09

Довічні терміни для чотирьох фігурантів справи про МН17: озвучено дату винесення вироку

Прокуратура Нідерландів вимагає для всіх чотирьох фігурантів справи про збитий "Боїнг" МН17 довічний термін.

Довічні терміни для чотирьох фігурантів справи про МН17: озвучено дату винесення вироку

Троє громадян Росії та один українець не лише причетні до загибелі 298 людей, а й залишили глибокі шрами у душі родичів, саме тому прокуратура Нідерландів вимагає для Гіркіна, Пулатова, Харченка та Дубинського довічного ув'язнення.

Сьогодні, 22 грудня, представник прокуратури Нідерландів дав зрозуміти, що немає такого покарання для обвинувачених, яке можна було б назвати справедливим. Максимум, чого можна досягти, довічний термін, інформує ВВС.

Прокуратура намагається довести, що "Боїнг" МН17 був збитий із ЗРК "Бук", який входив до складу 53-ї бригади ППО Росії. Комплекс був доставлений на окуповану частину Донбасу з Курська у ніч із 16 на 17 липня 2014 року.

Слідство наполягає, що ніхто з обвинувачених особисто не натискав на кнопку "спуск" ЗРК "Бук", однак саме ці чотири особи винні у загибелі мирних людей, оскільки віддавали накази.

Прокуратура вимагає довічного для офіцера ФСБ у відставці Гіркіна, офіцера ГРУ у відставці Дубинського, підполковника запасу ВДВ РФ Пулатова та командира "ГРУ ДНР" Харченка.

Саме Гіркін попросив у Росії "Бук", Дубинський відповідав за транспортування, а Харченко та Пулатов допомагали ЗРК дістатися до України та назад до Росії.

Сторона обвинувачення підкреслила, що неважливо, який саме був збитий літак, цивільний чи військовий, оскільки загинуло майже 300 людей.

У прокуратурі дали зрозуміти, що всі чотири фігуранти справи діяли злагоджено та спільно. При цьому Росія відіграла ключову роль у розпалюванні бойових дій на Донбасі.

Усіх чотирьох підсудних оголошено в міжнародний розшук. На суді був присутній лише адвокат Пулатова.

У прокуратурі чудово розуміють, що Росія не видасть громадян своєї країни. Проте сторона обвинувачення докладе максимум зусиль, щоб заарештувати винних.

Наступне засідання відбудеться у березні 2022 року. Слово візьме адвокат Пулатова.

Остаточний вирок буде озвучено 22 вересня, 17 листопада або 15 грудня 2023 року.

Суд про збитий "Боїнг" розпочався у березні 2020 року.

Раніше прокуратура Нідерландів заявила про готовність притиснути Росію всіма законними способами. Вони готують звернення до Міжнародної організації цивільної авіації.

Нагадаємо, слідство ідентифікувало "Бук" за 15 деталями. Нові докази свідчать, що ЗРК прибув із Росії.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини