21 грудня 2021, 09:35

У Білому домі відповіли Кремлю на "гарантії безпеки", виставивши свою умову

Вашингтон готовий сісти за стіл переговорів із Москвою щодо "гарантій безпеки", але після відведення військ від кордону з Україною.

У Білому домі відповіли Кремлю на "гарантії безпеки", виставивши свою умову

Напередодні МЗС Росії знову звернулося до Вашингтона з вимогою дати термінову відповідь на "гарантії безпеки" для РФ. Помічник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Вашингтон готовий відповісти, але після відведення російської армії від кордону з Україною.

Сьогодні, 21 грудня, у ЗМІ з'явилася новина про те, що США готові обговорити з Росією "гарантії безпеки", але за умови деескалації ситуації на кордоні з Україною та обов'язкової присутності під час діалогу координатора з ЄС, інформує прес-служба Білого дому.

Напередодні Салліван провів зустріч із помічником президента Росії Ушаковим. Вашингтон дав чітко зрозуміти Москві, що обговорення питань щодо "гарантій безпеки" можна здійснити після відведення російської армії від кордону з Україною.

При цьому це питання обов'язково обговорюватиметься не між Росією та США, а за присутності членів НАТО й ОБСЄ. Переговори можуть розпочатися лише після того, як ситуація біля кордону з Україною стабілізується.

Рябков закликав Білий дім терміново дати відповідь на документ, який підготувала Росія щодо "гарантій безпеки". У ньому №1 йде питання неприйняття України до складу НАТО.

У разі ігнорування вимог Кремля Росія пригрозила "військовою відповіддю".

Раніше глава Міноборони Німеччини заявила, що Росія не має права вимагати від інших країн відмовитися від вступу до НАТО.

Нагадаємо, російський художник Йолкін у черговій карикатурі висміяв вимоги Путіна щодо "гарантій безпеки" для Росії з боку НАТО.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини