20 грудня 2021, 15:38

У Нідерландах захист росіянина Пулатова несподівано визнав факт присутності армії РФ на Донбасі

У Нідерландах у суді у справі про збитий "Боїнг" МН17 у небі над Сніжним у 2014 році з'ясувалася присутність військ РФ на Донбасі, які воюють проти України.

У Нідерландах захист росіянина Пулатова несподівано визнав факт присутності армії РФ на Донбасі

У Нідерландах триває суд у справі про збитий "Боїнг" МН17 у небі над Сніжним у 2014 році. Захист росіянина Олега Пулатова вимагає долучити до справи свідчення S45. Цей свідок входив до складу 53-ї зенітно-ракетної бригади та говорив, що воював на Донбасі.

Сьогодні, 20 грудня, у Нідерландах продовжилося слухання щодо збитого на Донбасі "Боїнгу", інформує Telegram-канал "Оперативный ВСУ".

Спочатку свідок S45 стверджував, що "Боїнг" було збито з "Бука", що входив до складу 53-ї зенітно-ракетної бригади ЗС РФ. Пізніше свідок від слів відмовився, проте захист Пулатова зажадав суд долучити його до справи.

Прокурор наполягає, що "Боїнг" було збито зі сторони окупованої території Донбасу. Літак був збитий "Буком", який входив до складу 53-ї зенітно-ракетної бригади. Також прокурор Тейс Бергер наполягає на тому, що всі четверо підозрюваних винні у цій справі. Він заявив, що у Нідерландах покарають лише головних винних. Проте від покарання не повинні втекти решта осіб, причетних до трагедії у 2014 році. Суд над ними має відбутися вже в Україні.

Також у суді заявили, що прийняли ще три нові позови від родичів загиблих на борту "Боїнга". На сьогодні суд Гааги отримав 301 позов. Родичі вимагають компенсацію у розмірі від 40 до 50 тисяч євро.

У справі проходять чотири особи: Гіркін, Пулатов, Харченко та Дубинський.

Раніше уряд Нідерландів після суду над винними у збитті "Боїнга" був готовий притиснути Росію всіма способами, включно з підготовкою офіційного звернення до Міжнародної організації цивільної авіації.

Нагадаємо, розслідувачі з Bellingcat знають ім'я російського генерала, який віддав наказ завдати удару з "Бука" по малайзійському "Боїнгу" у 2014 році.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини