17 грудня 2021, 13:55

​Подробиці втечі польського солдата Еміля Чечка до Білорусі: названо причину

До кінця служби 25-річному втікачеві залишалося кілька днів, але він влаштував втечу через кордон.

​Подробиці втечі польського солдата Еміля Чечка до Білорусі: названо причину

Військовослужбовець Польщі Еміль Чечко з 11-го Мазурського артилерійського полку 16-ї Поморської механізованої дивізії залишив свій пост вдень у четвер, 16 грудня.

З моменту його зникнення триває пошукова операція, у якій беруть участь солдати та працівники служб, що знаходяться поблизу польсько-білоруського кордону.

"Наразі пошуки продовжуються", – повідомили у пресслужбі дивізії.

Інцидент стався у районі Нарівка – Семянувка – Семянувське озеро.

Як пише видання Zerkalo, солдат залишив свій пістолет у частині. Потім він перейшов на білоруську сторону та був затриманий у прикордонній смузі.

У Держприкордонному комітеті Білорусі стверджують, що польський військовослужбовець попросив політичного притулку у Білорусі.

Відомство повідомляє, що він зробив це "у зв'язку з незгодою з політикою Польщі щодо міграційної кризи та практикою негуманного поводження з біженцями".

Ситуацію прокоментував міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.

"Солдат, який вчора зник безвісти, мав серйозні проблеми із законом і подав на звільнення з армії. Його ніколи не мали направити на службу до кордону. Я попросив з'ясувати, хто за це відповідає", – пояснив він.

Тим часом товариші по службі схарактеризували втікача як проблемного. До кінця служби 25-річному Чечку залишалося кілька днів.

Нагадаємо, у МЗС Польщі повідомили, що біженці збираються атакувати КПП "Брузги". Варшава кинула "у бій" водомети та вертоліт.

Раніше у Мережі з'явилися кадри з білорусько-польського кордону, на яких прикордонники з Білорусі намагаються обмінятися сигаретами із колегами з Польщі.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини