15 грудня 2021, 09:14

У Білому домі вказали на "добрий знак" у діалозі з Москвою щодо України

Представник Білого дому Джен Псакі оцінила переговори Америки з РФ щодо України.

У Білому домі вказали на "добрий знак" у діалозі з Москвою щодо України

США продовжили консультації з європейськими союзниками та партнерами щодо формату діалогу з Росією відносно безпеки, про які раніше домовилися президенти Байден і Путін у ході саміту.

Влада США вважає позитивним моментом те, що у зв'язку із ситуацією навколо України триває процес обговорення за участю РФ.

"Це хороший знак, що йде дипломатична взаємодія, продовжуються дискусії, у тому числі з російськими лідерами й офіційними особами, українцями та європейськими партнерами", - сказала Псакі на брифінгу.

Відповідаючи на запитання про перспективи зняття напруги на російсько-українському кордоні, Псакі сказала, що США стежать за обстановкою у регіоні та роблять усе, аби скоріше відбулася деескалація.

За її словами, США ведуть пошук "продовження дипломатичних дискусій", але водночас чітко дають зрозуміти, що РФ чекають наслідки у разі погіршення ситуації.

Нагадаємо, у Конгресі запевнили, що "суверенітет і територіальна цілісність України користуються непохитною підтримкою США", через що агресія РФ обернеться для Москви новими жорсткішими обмеженнями.

Раніше міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау назвав основну мету Європейського союзу та всієї трансатлантичної спільноти у ситуації, що склалася на українсько-російському кордоні.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини