14 грудня 2021, 18:43

У в'язницю на 12 років: Лукашенко підписав репресивний закон, щоб уберегтися від санкцій

Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко запровадив кримінальну відповідальність за заклики до запровадження санкцій.

У в'язницю на 12 років: Лукашенко підписав репресивний закон, щоб уберегтися від санкцій

У Білорусі садитимуть у в'язницю за заклики до запровадження санкцій щодо країни, її громадян та організацій. Відповідний закон підписав самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко.

Про це повідомила пресслужба адміністрації Лукашенка.

Глава Білорусі 14 грудня своїм підписом ввів у дію закон, який вносить зміни до Кримінального кодексу країни. Відтепер заклики до запровадження санкцій, зокрема проти режиму Лукашенка, будуть жорстоко каратися законом.

"Винні" отримуватимуть кримінальні терміни. 6 років в'язниці передбачені для осіб, які звертаються із закликом до "пересічних" громадян. Якщо ж людина закликає інші країни, міжнародні чи іноземні організації до введення обмежувальних заходів, за це загрожує 10 років в'язниці. Найвища міра – 12 років – загрожує або посадовим особам, або звичайним громадянам, заклик яких був почутий і призвів до санкцій.

Зауважимо, що ці заходи у Лукашенка назвали "адекватною відповіддю на спроби заподіяти шкоду нацбезпеці з боку деструктивних сил".

Нещодавно Лукашенко в інтерв'ю російському пропагандисту Дмитру Кисельову назвав "мізерною" шкоду від західних санкцій для Білорусі. Судячи з нового закону, самопроголошений президент лукавив.

Зазначимо, що Захід ввів санкції проти режиму Лукашенка та низки найбільших компаній Білорусі. Це стало відповіддю на фальсифікацію президентських виборів у країні у 2020 році, репресії проти опозиції, захоплення цивільного борту заради арешту опозиціонера Романа Протасевича, а також на міграційну кризу, влаштовану Євросоюзу.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Лукашенко догрався: найбільший банк Європи відключив Білорусі операції з валютою.

Ми також писали, що Лукашенко погрожує Європі своїм останнім "козирем" у відповідь на санкції.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини