14 грудня 2021, 14:49

Хотів стати президентом, а отримав 18 років: у Гомелі закінчився суд у "справі Тихановського"

6 людей у "справі Тихановського" отримали вироки у вигляді 12–18 років у колоніях різного режиму утримання.

Хотів стати президентом, а отримав 18 років: у Гомелі закінчився суд у "справі Тихановського"

Сьогодні, 14 грудня, у Гомелі завершився суд над фігурантами справи Тихановського. Суд розпочався ще 24 червня та проходив у закритому режимі. Сергій Тихановський, який планував балотуватися у президенти Білорусі, отримав 18 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

Всіх учасників "справи Тихановського" затримали на початку президентських виборів у Білорусі. Понад 1,5 роки вони вже провели у СІЗО, інформує "Белта".

До 15 років засуджено Сергія Лосика (співробітника "Радио Свободы") та Володимира Цигановича (блогер). По 16 років отримали Артем Саков (оператор Ютуб-каналу "Страна для жизни") та Дмитро Попов (модератор соцмереж "Страна для жизни"). 14 років одержав Микола Статкевич (лідер "Народной Грамады"). Засуджені мають 10 днів для оскарження вироку. Всі вони визнані Заходом політичними в'язнями.

Президент "Радио Свободы" Джеймі Флай висміяв суд, який проходив у закритому режимі. Він заявив, що Лукашенко намагається всіма силами придушити інакодумство у країні.

Багато фігурантів справи до затримання навіть не були знайомі один з одним. Суд ухвалив, що Сергій Тихановський через соцмережі готував у країні масові заворушення. Його затримали у Гродно.

Суд проходив закрито, на нього не допустили навіть близьких родичів. Захисницю Тихановського Наталю Мацкевич виключили із колегії адвокатів Білорусі.

29 травня 2020 року у Гродно Тихановський збирав підписи на підтримку своєї дружини, яка балотувалася у президенти Білорусі. У міліції заявили, що він не підписи збирав, а готував пікет проти чинної влади. Того ж дня у його квартирі правоохоронці нібито знайшли за диваном 900 тисяч доларів готівкою.

У суді ухвалили, що Тихановський закликав "розправитися" з головою ЦВК Лідією Єрмошиною, хоча насправді Сергій пропонував прийти до неї у гості без запрошення та принести підписи на підтримку дружини Світлани.

Раніше ми повідомляли, що у серпні 2020 року білоруський блогер Сергій Тихановський опинився у базі "Миротворця". Як виявилося, Сергій відвідав окупований Крим.

Нагадаємо, білоруський диктатор Лукашенко готовий сісти за стіл переговорів із Тихановською, але тільки якщо Путін зробить те саме з Навальним.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини