10 грудня 2021, 21:55

Столтенберг відповів на ультиматум Кремля не приймати Україну до НАТО

У НАТО готові на переговори з Кремлем щодо ситуації в Україні, але йти на компроміс не збираються.

Столтенберг відповів на ультиматум Кремля не приймати Україну до НАТО

НАТО не йтиме на компроміс із Росією щодо права України та Грузії приєднатися до Альянсу.

З такою заявою 10 грудня виступив генсек НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє журналіст Reuters.

"Ми готові сісти з Росією за стіл переговорів, але ми не готові поступитися правом країн приєднуватися до Альянсу", – заявив він, коментуючи питання про готовність блоку відмовитися від даної у 2008 році обіцянки "згодом прийняти" Україну та Грузію до НАТО.

Тим часом МЗС РФ наполягає на необхідності дезавуювати це рішення саміту НАТО та навіть хоче отримати багаторічні гарантії. У разі відмови виконувати цю вимогу Кремль погрожує дестабілізацією обстановки у Європі, натякаючи на провокування масштабного конфлікту.

Президент України Володимир Зеленський розповів, що під час бесіди з Джозефом Байденом вони обговорювали майбутнє Києва у Північноатлантичному альянсі. Глава Білого дому запевняє, що майбутнє НАТО є вибором українського народу. Але водночас Зеленський уточнив, що в Альянсі поки що Україну не чекають: "Ми ж йдемо у НАТО, але бачимо, що там шлагбаум. Як нам його обійти?"

Раніше у Вашингтоні заявляли, що Байден відкинув усі вимоги Путіна щодо нерозширення Альянсу. При цьому ЗМІ писали про намір президента США скликати головних союзників НАТО на переговори з Росією щодо її побоювань через появу інфраструктури Альянсу біля російських кордонів.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини